Music in Movement

Arvo Pärdi keskus osaleb rahvusvahelises haridusprojektis „Music in Movement“, mis tutvustab kaasahaaravalt ja uudselt meie aja olulisi heliloojaid ning toob sellega klassikalist nüüdismuusikat laiemale kuulajaskonnale lähemale. Seejuures on eriline tähelepanu uue muusika vahendamisel lastele ja noortele.

„Music in Movement“ keskendub neljale heliloojale, kes on oluliselt mõjutanud 20. sajandi muusikaloo kulgu. Nendeks on Kazimierz Serocki (1922-1981), Pierre Boulez (1925-2016), Louis Andriessen (1939) ja Arvo Pärt (1935). Nende heliloojate loomingu tutvustamiseks valmib ühine veebikeskkond, kus kasutaja leiab nii infot teoste kohta, saab lahendada interaktiivseid ülesandeid kui ka kuulata helinäiteid.

MIM

Haridusprojekti eestvedajad on Madalmaade heli- ja kujutava kunsti instituut (Netherlands Institute for Sound and Vision) ja Poola rahvuslik audiovisuaalkunsti instituut (National Audiovisual Institute in Poland) ning peale Arvo Pärdi keskuse teeb selles kaasa ka Prantsuse rahvuslik audiovisuaalkunsti instituut (Institut national de l’audiovisuel). Projekti toetab Hollandi Mondriaani fond (Mondriaan Fund).

Logo downloads EN web zwart

Rohkem infot MiM projekti veebilehelt: http://musicinmovement.eu/