Viimased Uudised

Arvo Pärdi Keskus avab muuseumiööl taas uksed

19. mail osaleb Arvo Pärdi Keskus taas üle-eestilisel muuseumiööl ning viimast korda on võimalik tutvuda keskusega praeguses asukohas – Aliina majas. Sel aastal on muuseumiöö pealkiri „Öös on pidu“ ning see on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale.

Tallinna Kammerorkester 25

Helilooja Arvo Pärt ja Arvo Pärdi Keskus õnnitlevad südamest Tallinna Kammerorkestrit 25. sünnipäeva puhul! Oma tegutsemisaja algusest peale on TKO olnud ka üks olulisemaid Arvo Pärdi muusika esitajaid ja jäädvustajaid. Teatavasti oli orkestri üks esimesi suuremaid töid aastal 1993, kui Tõnu Kaljuste orkestri kokku kutsus, Pärdi „Te Deumi“ plaadistus (ECM) koos Eesti Filharmoonia Kammerkooriga.

Ilmub heliplaat Arvo Pärdi sümfooniatega

Plaadifirma ECM väljaandel ilmub aprillis heliplaat „Arvo Pärt. The Symphonies“, millel kõlavad kõrvuti kõik Arvo Pärdi neli sümfooniat. Neid helilooja eri loomeperioodidest pärit orkestriteoseid esitab Wrocławi NFMi filharmooniaorkester dirigent Tõnu Kaljuste juhatusel.

Tee enda hääleni. Ühe lillepoti lugu

„Oli 1976. aasta 7. veebruar, ilus päikesepaisteline talvepäev“, räägib Nora Pärt. Õhus oli tunda helgust ja inspiratsiooni ning Nora pani ette teha üks pikem jalutuskäik Nõmme metsa. Arvo Pärt ei tõusnud aga veel nii pea oma tumepruuni pianiino tagant … Sel päeval jäi jalutuskäik tegemata, kuid sündis klaveripala „Aliinale“. Selles väikeses palas leidis helilooja enda hääle, komponeerimisviisi, millele ta andis nimeks tintinnabuli.

Intervjuu arhitekt Enrique Sobejanoga

15. oktoobril avab Arvo Pärdi Keskus uksed avalikkusele uues ainulaadses hoones, mille arhitektuur on saanud inspiratsiooni helilooja muusikast, täpsemalt tema ühest võtmeteosest „Tabula rasa“. Keskuse senise tegevuse kese on olnud arhiivi korrastamine, ees on teekond kujuneda avatud kohtumispaigaks, mille põhilised märksõnad on loomine ja loomingulisus. Hoone üks arhitektidest Enrique Sobejano tutvustab hoone arhitektuurilisi lähtepunkte.

Toomas Siitan 60

Arvo Pärdi keskus ning Arvo ja Nora Pärt õnnitlevad südamest Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professorit, silmapaistvat muusikateadlast ja üliõpilaste seas väga armastatud õppejõudu Toomas Siitanit tema 60. sünnipäeval. Toomas Siitanit ja Arvo Pärti seob tänaseks juba üle 40 aasta pikkune sõprus ning eriline side, mis lubab heliloojal pidada Toomast üheks tema loomingu parimaks tundjaks ja sügavamaks mõtestajaks.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul toimub Brüsselis Arvo Pärdile pühendatud nädalavahetus

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul korraldab Flagey kontserdimaja Brüsselis 26.–28. jaanuaril festivali, mis on pühendatud Arvo Pärdi muusikale. Helilooja loomingut esitavad festivalil nii Eesti esinduskollektiivid Tallinna Kammerorkester ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor kui ka nimekad Belgia interpreedid: Brüsseli Filharmoonia orkester ja solistid, Flaami Raadio koor ning kammeransambel Revue Blanche.

Uue teose maailma esiettekanne Hispaanias

Hispaania vanima kõrgeima õppeasutuse Salamanca Ülikooli 800. aastapäeva tähistamise sündmuste tipphetkena toimub 18. veebruaril 2018 erakorraline kontsert, kus kõlab maailma esiettekandes Arvo Pärdi a cappella teos „And I heard a voice…” /„Ja ma kuulsin hääle …“.

1 2 3 31