Viimased Uudised

Arvo Pärdile pühendatud rahvusvaheline konverents keskendub heli ja spirituaalsuse teemale

1.–4. maini toimub New Yorgis rahvusvaheline konverents „Arvo Pärt. Sounding the Sacred“, mille korraldavad Püha Vladimiri seminar Arvo Pärdi projekti (Arvo Pärt Project) raames ning Fordhami ülikooli õigeusu kristluse uurimiskeskus. Konverentsile on oodata eri valdkondade uurijaid, kelle ettekanded lähtuvad korraldajate sõnul suhteliselt uuest teadusharust – heliuuringutest.

Arvo Pärdi Keskuse uue hoone ehitus saab alguse

Arvo Pärdi Keskus sõlmib uue hoone ehitamiseks lepingu riigihankel soodsaima pakkumise teinud ettevõttega AS Ehitustrust. Mainekate Hispaania arhitektide projekteeritud hoone valmimine teeb võimalikuks avada keskus kõigile huvilistele ning tutvustada Arvo Pärdi loomepärandit nii omamaisele publikule kui ka Eesti külalistele mitmekülgse programmiga. Arvo Pärdi Keskus avab uksed 2018. aasta sügisel.

Arvo Pärt meenutab oma õpetajat Heino Ellerit

7. märtsil on Eesti muusika suurkuju, helilooja ja kompositsiooniõpetaja Heino Elleri 130. sünniaastapäev. Arvo Pärt õppis Tallinna Riiklikus Konservatooriumis Heino Elleri kompositsiooniklassis aastatel 1957–1963. Selle tähtpäeva puhul avaldame uuesti Arvo Pärdi mälestuse oma õpetajast.

Gidon Kremer 70

27. veebruaril saab 70-aastaseks meie aja üks silmapaistvamaid ja omanäolisemaid interpreete Gidon Kremer. Gidon Kremeri koostöö algus Arvo Pärdiga ulatub aastakümnete taha. 1977. aastal toimus ajalooline „Tabula rasa“ esiettekanne, mis Gidon Kremeri, Tatjana Grindenko, Alfred Schnittke ning Leedu Kammerorkestri esituses ECMi plaadile jäädvustatuna on puudutanud ja mõjutanud paljusid kuulajaid, olles ühtlasi eeskujuks Pärdi muusika interpreteerimisel.

Arvo Pärt pälvis Rumeenia riigi aumärgi

Rumeenia president Klaus Johannis tunnustas Arvo Pärti teenemärgiga (Meritul Cultural) kultuurialaste saavutuste eest. Teenetemärgi andis eile õhtul Tallinnas Rumeenia suursaatkonnas toimunud tseremoonial üle Rumeenia suursaadik Eestis Daniela Mihaela Cămărăşan.

Philip Glass 80

Täna, 31. jaanuaril täitub 80 eluaastat Philip Glassil, heliloojal, kes on väga olulisel määral mõjutanud ja rikastanud 20. sajandi muusikalugu. Arvo Pärt: “Palju õnne, hea sõber ja kolleeg! Sinu muusika on alati minu südames olnud!”

Aasta klassikaalbum on „The Deer’s Cry“

Ansambli Vox Clamantis plaat „Arvo Pärt. The Deer’s Cry“ pälvis selle aasta Eesti muusikaauhindade jagamisel aasta klassikaalbumi tiitli. Plaadi andis välja tunnustatud plaadifirma ECM. „See plaat on ühe pika teekonna tähiseks. Arvoga koos käia, koos töötada, tema tähelepanekuid kuulata ja jälgida – see on väga meeldiv ja rikastav protsess ning suur privileeg,“ ütles ansambli Vox Clamantis kunstiline juht ja dirigent Jaan-Eik Tulve.

Hüvasti, Veljo Tormis!

In memoriam Veljo Tormis (7.08.1930-21.01.2017). “Mäletan hästi, et aastakümned tagasi olin vapustatud tunnistaja, nähes, millist tohutut resonantsi ja huvi tekitas Veljo Tormise muusika läänes. Ta ulatus kaugele üle Eesti piiri ja oli avastuseks lääne kultuurimaastikul. Oleme õnnelikud, et ta oli ja jääb meie muusika DNA lahtimõtestajaks, meie kultuuri võimsaks alustalaks.”

1 2 3 27