Viimased Uudised

Intervjuu arhitekt Enrique Sobejanoga

15. oktoobril avab Arvo Pärdi Keskus uksed avalikkusele uues ainulaadses hoones, mille arhitektuur on saanud inspiratsiooni helilooja muusikast, täpsemalt tema ühest võtmeteosest „Tabula rasa“. Keskuse senise tegevuse kese on olnud arhiivi korrastamine, ees on teekond kujuneda avatud kohtumispaigaks, mille põhilised märksõnad on loomine ja loomingulisus. Hoone üks arhitektidest Enrique Sobejano tutvustab hoone arhitektuurilisi lähtepunkte.

Toomas Siitan 60

Arvo Pärdi keskus ning Arvo ja Nora Pärt õnnitlevad südamest Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professorit, silmapaistvat muusikateadlast ja üliõpilaste seas väga armastatud õppejõudu Toomas Siitanit tema 60. sünnipäeval. Toomas Siitanit ja Arvo Pärti seob tänaseks juba üle 40 aasta pikkune sõprus ning eriline side, mis lubab heliloojal pidada Toomast üheks tema loomingu parimaks tundjaks ja sügavamaks mõtestajaks.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul toimub Brüsselis Arvo Pärdile pühendatud nädalavahetus

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul korraldab Flagey kontserdimaja Brüsselis 26.–28. jaanuaril festivali, mis on pühendatud Arvo Pärdi muusikale. Helilooja loomingut esitavad festivalil nii Eesti esinduskollektiivid Tallinna Kammerorkester ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor kui ka nimekad Belgia interpreedid: Brüsseli Filharmoonia orkester ja solistid, Flaami Raadio koor ning kammeransambel Revue Blanche.

Uue teose maailma esiettekanne Hispaanias

Hispaania vanima kõrgeima õppeasutuse Salamanca Ülikooli 800. aastapäeva tähistamise sündmuste tipphetkena toimub 18. veebruaril 2018 erakorraline kontsert, kus kõlab maailma esiettekandes Arvo Pärdi a cappella teos „And I heard a voice…” /„Ja ma kuulsin hääle …“.

Fotod: Näitus Arvo Pärdi Keskuse arhitektuurist

Arvo Pärdi Keskuse arhitektide Fuensanta Nieto and Enrique Sobejano näitus „TABULA  – Arvo Pärt Centre“ on Berliini Aedes Architekturforumis avatud kuni  16. jaanuarini 2018.
Näitus, mis kujutab endast visuaalset ja akustilist installatsiooni, tutvustab Arvo Pärdi Keskuse uue hoone arhitektuuri ja selle ideelisi lähtepunkte. Näitusel kõlab Arvo Pärdi „Tabula rasa“, mis oli üheks lähtepunktiks hoone loomisel.

Arvo Pärt sai tunnustuse Rahvusvaheliselt Muusikategelaste Ühingult

Rahvusvaheline Muusikategelaste Ühing (Международный союз музыкальных деятелей) tähistab 2017. aastal oma 30. sünnipäeva. Ühingu presidendi, Moskva konservatooriumi rektori, professor Aleksandr Sokolovi sõnul otsustas presiidium tunnustada väljapaistva panuse eest muusika arengusse helilooja Arvo Pärti teenelise muusikategelase aunimetusega.

Berliinis avatakse näitus „TABULA – Arvo Pärt Centre“

Berliini mainekas Aedes Architekturforumis avatakse 8. detsembril Arvo Pärdi Keskuse arhitektide Fuensanta Nieto and Enrique Sobejano näitus „TABULA – Arvo Pärt Centre“, mis tutvustab Arvo Pärdi Keskuse uue hoone arhitektuuri ja selle ideelisi lähtepunkte. Näitus jääb avatuks kuni 2018. aasta 16. jaanuarini.

1 2 3 30