Tule sõbraks

Arvo Pärdi Sõprade Selts

Arvo Pärdi Sõprade Selts (SõSe) loodi 2017. aastal, et nõu ja jõuga toetada Arvo Pärdi Keskuse tegevust. Seltsi siht on luua laiem toetajate võrgustik, kes soovivad panustada Arvo Pärdi pärandi ja sõnumi hoidmisse.

Sõprade Seltsi liikmed kohtuvad sündmustel ja kontsertidel nii Arvo Pärdi Keskuses kui ka mujal maailmas ning vahetavad loovas õhkkonnas mõtteid.

Kokkusaamised on toimunud näiteks Hamburgi Elbphilharmonie kontserdimajas, Louis Vuittoni sihtasutuses Pariisis, Robert Wilsoni „Aadama passiooni“ etendusel Berliini kontserdimajas ning Arvo Pärdile Ratzingeri preemia üleandmisel Vatikanis.

Meie perekonna algatust on saatnud seltskond pühendunud toetajad juba alates 2007. aastast – kolm aastat enne Arvo Pärdi Keskuse sündi. Sellest ajast on meie teekonnal olnud mitu verstaposti, millest kõige märkimisväärsem on olnud Arvo Pärdi Keskuse avamine aastal 2018. Näen meie sõpru, heategijaid ja suurtoetajaid, kes on kõik osa Arvo Pärdi Sõprade Seltsist, kui Arvo Pärdi Keskuse laiendatud perekonda.

Ootan põnevusega meie tulevasi kohtumisi nii Arvo Pärdi Keskuses Eestis kui ka kontsertidel ja festivalidel mujal maailmas – kui sotsiaalne distantseerumine ja ülemaailmne reisimine on leidnud uue normaalsuse.”
– Michael Pärt, nõukogu esimees

Rahvusvahelised SõSe kontserdid ja märkimisväärsemad kohtumised:

  • Kunstikeskuse The Shed avamine New Yorkis (2019)
  • “Aadama passioon” (lavastaja Robert Wilson) Berliini kontserdimajas (2018)
  • Sellele järgnes auhinna  tseremoonia Vatikanis, kus Arvo Pärdile anti Ratzingeri preemia (2018)
  • Foundation Louis Vuitton Paris (2017)
  • Elbphilharmonie Hamburg hooaja avamine (2017)
  • Walt Disney Hall: Pärt & Mozart festival (2015)

2021 toetust vajavad projektid

Mitmekeelne külastuskogemus
Arvo Pärdi Keskus on helilooja Arvo Pärdi isikuarhiiv ning info- ja muusikakeskus. See on avatud  kohtumispaik muusikutele, teadlastele ja muusikahuvilistele – kõigile neile, kes tunnevad huvi tema loomingu või mõttemaailma vastu. Selleks, et külastuskogemus oleks võimalikult paljudele veelgi huvitavam oleme loonud lühifilmi, audiogiidi ja muid keskust ning  heliloojat tutvustavaid materjale, mida soovime tõlkida mitmesse erinevasse keelde. Hetkel on käsil audiogiidi venekeelse ja soome keelse versiooni loomine.

Konverentsid
Arvo Pärdi Keskuse üks eesmärk on kujuneda eri kultuuri- ja teadusvaldkondade kohtumispaigaks, kompetentsikeskuseks valdkondades ja teemades, mis on nii otseselt kui ka kaudsemalt seotud Arvo Pärdi ja tema loomingulise pärandi, õigeusu ja muusikaeluga. Arvo Pärdi Keskuse interdistsiplinaarsed konverentsid toimuvad kahe aasta tagant, neile kutsutakse esinema inimesi nii rahvusvahelisest teadlaste kogukonnast kui ka meie lähemate kaastööliste seast. 

Pillid loovõppeks
Arvo Pärdi Keskuse haridusprogrammid erinevad traditsioonilistest koolitundidest. Loova lähenemise kaudu püüame me jõuda muusika-, keskkonna- ja ühiskonnataju sügavamate kihtideni. Me mängime üheskoos, otsime ja leiame endas muusikalisi mõtteid, et siis luua nendest väikestes rühmades uusi lugusid. Me leiame aega, et märgata teineteise toone ja helisid. Vahel me joonistame muusikat, teinekord aga loome helidest filme või paneme kokku improviseeritud muusikalavastuse. 

Arvo Pärdi Sõprade Seltsiga saad liituda alates annetusest väärtusega 150 €, täites ankeedi

Liitu ja anneta

Toetajad meist

Ega ma ei olnudki siiani mõelnud toetamise sügavamatele põhjustele, kuna esmalt soovisin jätkata oma elukaaslase Andrese poolt alustatud tegevust. Nüüdseks aga näen rõõmuga kuidas minu igakuine väike toetus genereerib palju suuremas mastaabis positiivsust paljudele inimestele, mille eest suur tänu ka teile!
– Kadi Raidvere, SõSe liige alates 2020

Arvo Pärdi muusika puudutab mind sügavalt, selle lihtsus, puhtus ja selgus. Arvo Pärt taandab kõik olulisele – see teravdab pilku ja lubab väheses täiuslikku ilu näha. Tema muusikas ma kogen rahu, mida meie ärevas maailmas harva veel leiab. Ma saan aimu rahust, mida meie sõjakas maailmas on raske ette kujutada. Piibel annab sisemisele ja välisele rahule nimetuse “šalom”. Arvo Pärdi muusika toob mind sellele „šalomile“ lähemale. Oma toetusega Arvo Pärdi keskusele saan ma anda panuse, et see väärtuslik ja rikastav elamus oleks kättesaadav rohkematele inimestele.
– Cornelius Berger, keskuse püsiannetaja alates 2019

Seltsis on kolm liikmetaset:

Sõber

Sõber – toetab Arvo Pärdi Keskuse tegevust igal aastal vähemalt 150 € väärtuses

Sõbrana saad aasta jooksul endale ja kaaslasele pileti ühele vabalt valitud kontserdile Arvo Pärdi Keskuses, muul ajal aga võimaluse osta pileteid eelisjärjekorras, infot maailmas toimuvate kontsertide ja Arvo Pärdiga seotud sündmuste kohta ning soovi korral nimelise tunnustuse keskuse veebilehel.

Heategija

Heategija – toetab Arvo Pärdi Keskuse haridusprogramme, loomelugusid, loenguid ja kontserte igal aastal vähemalt 5000€ väärtuses

Heategijana saad kõik sõbra eelised, millele lisandub võimalus külastada keskust tasuta koos sõpradega ning üks tasuta juhendatud ringkäik keskuses ja võimalus külastada Arvo Pärdi muusikaga kontserdi proovi kas keskuses või muus kontserdipaigas. Kahe järjestikuse toetus aasta järel saab heategijast Suurtoetaja. 

Suurtoetaja

Suurtoetaja – toetab konkreetset projekti alates 10 000€

Suurtoetajana saad kõik sõbra ja heategija eelised, millele lisandub tasuta eksklusiivne ringkäik kõigis keskuse ruumides (k.a. tavakülastajale suletud aladel) ja Arvo Pärdi allkirjaga käsikiri. Suurtoetaja staatusega kaasneb seltsi viieaastane liikmelisus.

Kord aastas toimub üks eriline muusikasündmus, mille raames on kõigil Arvo Pärdi Sõprade Seltsi liikmetel võimalus kokku tulla. Kohtumine leiab aset igal aastal erinevas riigis, et kõikidel liikmetel üle maailma oleks võimalik osaleda.

Küsimuste korral võtke meiega ühendust:

Sandra Perens
Tel: +372 604 0470
sandra@arvopart.ee 

23. detsembrist 2. jaanuarini on Arvo Pärdi Keskus suletud jõulupuhkuseks.

Pood