fbpx

Uudised

29. septembril esitleti Londonis raamatut „Arvo Pärt in Conversation“

08.10.2012

29. septembril esitleti Londoni kuulsas Foylesi raamatupoes värskeimat ingliskeelset raamatut Arvo Pärdist ja tema muusikast.

Esmakordselt ilmus inglise keeles raamat, millest osa on varem välja antud itaalia, saksa, ja eesti keeles (eesti keeles pealkirjaga „Arvo Pärt peeglis”).

Raamat sisaldab Itaalia muusikateadlase ja tuntud festivali „MiTo Settembre Musica” kunstilise juhi Enzo Restagno pikka intervjuud Arvo Pärdiga, Pärdi muusikat põhjalikult uurinud Leopold Brauneissi sissejuhatust tintinnabuli-stiili, Saale Kareda esseed „Tagasi allika juurde” ning kahte Arvo Pärdi tänukõnet, mille helilooja pidas Rahvusvahelise Brücke Prize ning Léonie Sonning muusikaauhinna kätteandmistseremooniatel.

Raamatu ingliskeelse väljaande kirjastajaks on Dalkey Archive Press, kes plaanib väljaannet levitada lisaks Suurbritanniale ka Ameerika Ühendriikides, Kanadas ja Austraalias.

Raamatu esitlus Londonis kujunes Arvo Pärdi rahvusvahelise austajaskonna ja Inglismaal elavate Eesti kultuuri sõprade kokkusaamiskohaks, kus heliloojal tuli trükisooja raamatusse autogramme jagada tervelt kaks tundi.

Õige pea, käesoleva aasta novembris, on ilmumas ka sama raamatu prantsuskeelne väljaanne, mida esitletakse Pariisis 17. novembril.

 

Uudiskiri