fbpx

Keskusest

Salvestusstuudio

Keskuse 150-kohaline kauni kõlaga saal kujutab endast suurepärase akustika ja inspireeriva õhustikuga esinemis- ja salvestuskohta kammeransamblitele, -kooridele ja sooloesinejatele. Arvo Pärdi Keskuse laval on üles astunud mitmed tunnustatud solistid ja kollektiivid, nagu David James, Anja Lechner, Anne Akiko Meyers, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, ansambel Vox Clamantis jt.

Saali akustika on projekteerinud mainekas Hispaania büroo Arau Acustica. Saal sobib oma särava kõlaga ideaalselt kammermuusika esitamiseks ning toob esile ka kõige vaiksemad helid. Hubase sisekujundusega tammepuidust kammersaal mahutab 150 istekohta (toolid on kergesti eemaldatavad), koos lavaga on saali pindala 222 m².

Saali andmed

Kohtade arv: 150
Lava pindala: 43,8 m2
Parteri pindala: 178,2 m2
Lagi: betoonlagi on kõige kõrgemas punktis 9,8 m, madalaimas punktis 7 m kõrgusel, akustilise lae alumine serv asub 4,8 m kõrgusel.

 

Akustilised parameetrid

Ruumi taustamüra tase: LAeq =23.2 dB(A)
Järelkõlakestus: Tmid=1.72 s
Varajane järelkõlakestus: EDTmid/Tmid = 0.95 s
Bassiheli osakaal: Tlow/Tmid = 0.99
Kõrgete sageduste osakaal: Thigh/Tmid = 1.10
Muusika selgusarv: C80 = 0.46
Helitugevus: G = 11.2 dB

Allikas: R&D Akustika mõõtelabor

Instrumendid

• Steinway D Spirio | r (Hamburg), 2019, 442 Hz (laval)
• Estonia L210 (210 cm, 6’10”), 2016, 440 Hz (eelneval kokkuleppel)
• Steinway K-132 (Hamburg), 2019, 442 Hz (eelneval kokkuleppel)
• 88-klahviline Una Corda (David Klavinsi töökoda, 2014) (eelneval kokkuleppel)
• Harmoonium, 440 Hz (eelneval kokkuleppel)

Foonika

Saali juurde kuulub kompaktne ja kaasaegse sisustusega foonikaruum, millel on nii visuaalne kui ka videoühendus saaliga. Samuti on saali ja foonika vahel kõik vajalikud kaabelühendused.

Tehnika nimekiri

Lisaruumid ja toitlustus

Salvestusmeeskondade käsutuses on kolm mugavat ja privaatset puhkeruumi ning kauni metsavaatega avar loometuba, mida saab soovi korral kohandada järeltöötluse tegemiseks. Kõikides ruumides on ekraani vahendusel võimalik jälgida saalis toimuvat ning kiire internetiühendus (100 Mbps) võimaldab edastada reaalajas ülikvaliteetset videopilti.

Arvo Pärdi Keskuses tegutsev kohvik pakub kohapeal valmistatud soolaseid ja magusaid suupisteid ning väikest lõunavalikut. Salvestamise ajaks võite tellida enda valikul sooja toitu, samuti erimenüüsid (vegan-, taimetoit, laktoosivaba menüü jne).

 

 

Uudiskiri