Keskusest

Väljaanded

 • Arvo Pärdi tintinnabuli-stiil: arhetüübid ja geomeetria

  2017. aastal ilmus Arvo Pärdi Keskuse väljaandel Austria muusikateadlase Leopold Brauneissi artiklikogumik „Arvo Pärdi tintinnabuli-stiil: arhetüübid ja geomeetria“, mis on Arvo Pärdi eriomase kompositsioonitehnika seni kõige põhjalikum ja süvitsi minevam käsitlus maailmas.
  Loe edasi
 • Lapsepõlve lood

  6. oktoobril esitlesid Eesti Rahvusringhääling, Arvo Pärdi Keskus ja Raadio Laste Laulustuudio uut CD plaati „Lapsepõlve lood”, kuhu on kogutud valik Arvo Pärdi lastelaule, mis on kirjutatud ajavahemikul 1956-1970 enamasti näidenditele ja multifilmidele. Neist suur osa on tänaseni vaid arhiiviriiulitel seisnud.
  Loe edasi
 • In principio

  23. jaanuaril esitles Arvo Pärdi Keskus Eesti Teaduste Akadeemia saalis oma esimest raamatut, kuhu on kogutud Arvo Pärdi teoste tekstid koos tõlkega inglise keelde. Esitlusel kõlas Arvo Pärdi muusika Vox Clamantise esituses.
  Loe edasi
 • Mängime Pärti

  Arvo Pärdi Keskuse ja VHK Muusikamaja koostööna toimus 4. juunil 2011 algusega kell 17 Rootsi-Mihkli kirikus (Rüütli 7/9) “Kontsert Arvo Pärdi loomingust”.
  Loe edasi
 • Vater unser

  Eesti heliplaadifirma Estonian Record Productions on koostöös Arvo Pärdi Keskusega salvestanud ja välja andnud Arvo Pärdi teose „Vater unser“. Saksakeelsel palvetekstil „Vater unser“ („Meieisapalve“) on loodud 2005. aastal poiss-sopranile või kontratenorile ja klaverile, 2011. aastal pühendas helilooja teose paavst Benedictus XVI-le.
  Loe edasi
Pood