fbpx

Keskusest

Väljaanded

 • Vestlused kloostris

  Idakiriku pärimust tutvustav raamat põhineb vestlustel, mida munkpreester Rafael (Noica) pidas Inglismaal Essexis püha Ristija Johannese kloostri elanikele ja külalistele. Isa Rafaeli vestlusi võib käsitleda omamoodi sissejuhatusena Athose püha Siluani ja püha Sofroni vaimupärandi juurde.
  Loe edasi
 • Arvo Pärt Centre & Nieto Sobejano Arquitectos. A Common Denominator. Ühine nimetaja

  Foto- ja esseeraamat Arvo Pärdi Keskuse arhitektuurist viib lugeja teekonnale, milles keskuse hoone avaneb üheksa fotograafi pilgu läbi. Nendeks on Roland Halbe, Tõnu Tunnel, Arne Maasik, Paco Ulman, Birgit Püve, Kaupo Kikkas, Priit Grepp, Kris Moor ja Riho Kirss. Teos sisaldab ka tundlikku dialoogi muusikaliste käsikirjade ja arhitektuurijooniste vahel.
  Loe edasi
 • Ukuaru valss, vinüülil

  „Ukuaru valss“ on Eesti kuulajaskonna jaoks kindlasti üks Arvo Pärdi tuntumaid teoseid. See pärineb Leida Laiuse mängufilmist „Ukuaru“, millele Pärt 1973. aastal muusika kirjutas. Esitajad: Arvo Pärt, klaver; Juhan Uppin, lõõtspill.
  Loe edasi
 • Ukuaru valss

  „Ukuaru valss“ on Eesti kuulajaskonna jaoks kindlasti üks Arvo Pärdi tuntumaid teoseid. See pärineb Leida Laiuse mängufilmist „Ukuaru“, millele Pärt 1973. aastal muusika kirjutas. Esitaja: Arvo Pärt.
  Loe edasi
 • Kahe heli vahel. Graafiline romaan Arvo Pärdist

  Joonas Sildre graafiline romaan „Kahe heli vahel“ jutustab Arvo Pärdi muusikalistest otsingutest alates tema lapsepõlvest kuni 1980. aastani, mil helilooja pere oli sunnitud Eestist lahkuma. Sellesse vahemikku jääb ka uue kompositsioonitehnika – tintinnabuli – sünd.
  Loe edasi
 • Arvo Pärdi tintinnabuli-stiil: arhetüübid ja geomeetria

  Austria muusikateadlase Leopold Brauneissi artiklikogumik „Arvo Pärdi tintinnabuli-stiil: arhetüübid ja geomeetria“ on Arvo Pärdi eriomase kompositsioonitehnika seni kõige põhjalikum ja süvitsi minevam käsitlus maailmas.
  Loe edasi
 • Lapsepõlve lood

  Arvo Pärdi 80. sünnipäeva puhul andis Eesti Rahvusringhääling koostöös Arvo Pärdi Keskusega välja uue CD „Lapsepõlve lood”, kuhu on kogutud valik Arvo Pärdi lastelaule, mis on kirjutatud ajavahemikul 1956–1970 enamasti näidenditele ja multifilmidele.
  Loe edasi
 • In principio

  Arvo Pärdi 80. juubeliaasta alguses andis Arvo Pärdi Keskus välja raamatu „In principio. The Word in Arvo Pärt’s Music”, kuhu on kogutud Arvo Pärdi teoste tekstid koos tõlkega inglise keelde.
  Loe edasi
 • Mängime Pärti

  Arvo Pärdi Keskuse, Vanalinna Hariduskolleegiumi, filmistuudio Minor Film ja muusikakirjastuse Universal Edition koostöö tulemusena valmis õpilaskontserdist ja proovidest 2012. aasta kevadel DVD-komplekt „Mängime Pärti”.
  Loe edasi
 • Vater unser

  Eesti heliplaadifirma Estonian Record Productions ja Arvo Pärdi Keskus andsid 2011. aastal välja Arvo Pärdi CD-singli teose „Vater unser“. Saksakeelsel palvetekstil põhinev teos „Vater unser“ („Meieisapalve“) on loodud 2005. aastal poiss-sopranile või kontratenorile ja klaverile. 2011. aastal pühendas helilooja teose paavst Benedictus XVI-le.
  Loe edasi
Uudiskiri