fbpx

Arvo Pärdi Keskus

Tule Sõbraks

„Ma võiksin võrrelda oma muusikat valge valgusega, mis sisaldab kõiki värve. Vaid prisma saab lahutada värvid ja muuta need nähtavaks; selleks prismaks võib olla kuulaja hing.“

Arvo Pärt

Meist

Arvo Pärdi Keskus on helilooja Arvo Pärdi isikuarhiiv, info- ja muusikakeskus. See on avatud kohtumispaik kõigile, kes tunnevad huvi tema loomingu ja mõttemaailma vastu. Keskuse süda on arhiiv, mis sisaldab helilooja loominguga seotud infot ja dokumente nii füüsilisel kui ka digitaalsel kujul.

Meie toetajad

Keskuse tegevuses on lisaks omatulule ja Eesti Vabariigi panusele väga oluline meie lahkete toetajate, koostööpartnerite ja vabatahtlike abi. Meid toetades aitad harida pinnast Arvo Pärdi muusika ja sõnumi igakülgseks uurimiseks ning rikastada meid ümbritsevat kultuuriruumi. Sinu abiga saame täiendada oma arhiivikogu, laiendada uurijatele ja huvilistele pakutavaid võimalusi, koostada uusi väljaandeid, viia läbi mitmekülgset kontserdi- ja sündmuste programmi ning muuta keskuse külastamine senisest veel sisukamaks. Ühtlasi saab kõige selle kaudu Arvo Pärdi pärand avalikkusele kättesaadavamaks ja jõuab üha suurema hulga inimesteni üle maailma.

Tutvu erinevate võimalustega Arvo Pärdi Keskuse toetamiseks:

Ühekordne - ja püsiannetus

Ühekordne annetus Arvo Pärdi Keskusele on väga lihtne. Selleks tuleb täita vaid allolev ankeet, sisestada soovitud summa ning valida sobiv pank makse teostamiseks. Seejärel suunatakse sind otse oma kodupanka, kus saad makse kinnitada. Arvo Pärdi Keskus on tulumaksusoodustusega organisatsioon, mis tähendab, et Eesti kodakondsusega eraisikutel on annetades võimalik tagasi taotleda tulumaksu. Selleks tuleb täita ankeedi kõik väljad ning annetuse summa kajastub eeltäidetud tuludeklaratsioonil. 

Soovi korral on võimalik alloleval ankeedil vormistada ka püsiannetus. Selleks tuleb valida servast “Püsiannetus” ning seejärel sobiv pank. Sealt suunatakse sind edasi oma panka vormistama püsikorraldust Arvo Pärdi Keskusele.

Toetatav projekt
Annetan raha
Vali annetuse summa või kirjuta sobiv summa lahtrisse
Minu andmed
Palun kontrollige oma ees- ja perekonnanime
Palun kontrollige e-mail addressi
Vormistamine
Vormista annetus valides eelistatud panga
Annetust vahendab
Toetatav projekt
Vormistamine
Vormista annetus valides eelistatud panga
Annetust vahendab

Annetusi saab teha ka pangaülekandega. Selgitusse palume märkida „Annetus“ ning tulumaksusoodustuse saamiseks oma isikukood.

Pangakonto omanik:  SA Arvo Pärdi Keskus
Pank:   Swedbank, Liivalaia 8, 15040 Tallinn, Estonia
IBAN:   EE83 2200 2210 4998 7895
SWIFT/BIC:   HABAEE2X
Selgitus:   Annetus, isikukood (soovi korral)

Täname toetuse eest!

Kui sul on küsimusi, siis võta julgelt meiega ühendust:
Sandra Perens
sandra@arvopart.ee

Arvo Pärdi Sõprade Selts

Arvo Pärdi Sõprade Seltsiga saad liituda alates annetusest väärtusega 150 €. Liituda saad siin

Liitu ja anneta

Seltsis on kolm liikmetaset:

Sõber – toetab Arvo Pärdi Keskuse tegevust igal aastal vähemalt 150 € väärtuses

Heategija – toetab Arvo Pärdi Keskuse haridusprogramme, loomelugusid, loenguid ja kontserte igal aastal vähemalt 5000€ väärtuses

Suurtoetaja – toetab konkreetset projekti alates 10 000€

Kord aastas toimub üks eriline muusikasündmus, mille raames on kõigil Arvo Pärdi Sõprade Seltsi liikmetel võimalus kokku tulla. Kohtumine leiab aset igal aastal erinevas riigis, et kõikidel liikmetel üle maailma oleks võimalik osaleda. Loe Sõprade Seltsi kohta lähemalt siit.

Kui sul on küsimusi, võta julgelt meiega ühendust:
Sandra Perens
sandra@arvopart.ee 

Lisainfo annetuste kohta:

Annetused välismaalt

Arvo Pärdi Keskusel on Ameerika Ühendriikides, Saksamaal ja Šveitsis partnerid, kelle kaudu saab keskusele annetada, kasutades neis riikides kehtivat tulumaksusoodustuse süsteemi.

Ameerika Ühendriigid: Myriad USA
Saksamaa: Maecenata Foundation
Šveits: Swiss Philanthropy Foundation

Krediitkaardiga annetamisel võib kasutada ankeete “Ühekordne annetus” või “Liitu Arvo Pärdi Sõprade Seltsiga”. Kui soovid teha ülekande, siis panga info leiab menüü puntkist “Ühekordne annetus”. Kui soovida aga maksta tšekiga, siis palun võta meiega ühendust.

Kui soovid annetada riigist, mida nimekirjas ei ole, siis palun võta meiega ühendust või tee ankeedis valik: annetada mujalt maailmast. Ankeedi meieni jõudmisel võtame ise sinuga ühendust.

Kui teed annetuse Ameerika Ühendriikides, siis on võimalik suurendada enda panust programmi “Matching Gift” abil. Vaata, kas sinu asutus või ettevõte on selle programmiga liitunud: https://doublethedonation.com/

 

Maksutagastus

Arvo Pärdi Keskus on Eestis tulumaksusoodustusega organisatsioon. Eesti kodakondsusega eraisikutel on annetades võimalik tagasi taotleda tulumaksu. Selleks tuleb selgitusse lisada oma nimi ja isikukood ning annetuse summa kajastub eeltäidetud tuludeklaratsioonil. 

Ameerika Ühendriikidest annetades on võimalik saada tulumaksusoodustust läbi Myriad USA saada. Täpsema info saamiseks tulumaksusoodustuse kohta võtke nendega ühendust emaili info@myriadusa.org teel.

Saksamaal annetades on võimalik saada tulumaksusoodustust läbi Maecenata. Täpsemat info saamiseks tulumaksusoodustuse kohta, võite lugeda Maecenata fondi veebilehelt või nendega ühendust võtta: mcs@maecenata.eu.

Šveitsis annetades saab annetaja The Swiss Philanthropy kaudu annetusele järgneva aasta veebruaris tulumaksudeklaratsiooni jaoks annetust kinnitava dokumendi. Täpsema info saamiseks tulumaksusoodustuse kohta võtke ühendust The Swiss Philanthropyga: tge@swissphilanthropy.ch

Uudiskiri