fbpx

Tule sõbraks

Arvo Pärdi Keskuse Sihtkapital

Arvo Pärdi Keskust rahastab osaliselt 2021. aastal asutatud Arvo Pärdi Keskuse Sihtkapital. Sihtkapitali eesmärk on tagada Arvo Pärdi Keskusele püsiv sissetulekuallikas – selle iga-aastaste väljamaksetega toetatakse keskuse põhitegevusi Arvo Pärdi loomingu aluseks olevate väärtuste ja intellektuaalse pärandi hoidmisel. Sihtkapitali fond moodustub põhiliselt annetustest ja kasvab tänu kapitali investeerimistegevusele. Heategijate panus teeb neist Arvo Pärdi Keskuse eluaegse toetaja.

“Võimalus mõista ja kanda edasi Arvo muusikapärandi tervendavat jõudu on väärtus kogu inimkonna jaoks. “

Christina McBride ja Evan Sharp,
Pinteresti kaasasutaja ja APK Sihtkapitali peatoetaja

Nõukogu liikmed

Sihtasutust juhib viieliikmeline nõukogu: nõukogu esimees Ott Kaukver, Nora Pärt, Kaidi Ruusalepp ja Ranno Tingas. Sihtasutuse tegevjuht on Michael Pärt.

Ott Kaukver on omandanud bakalaureusekraadi Estonian Business School’is ja magistrikraadi INSEAD Business School’is. Ta on maksete töötlemise ettevõtte Checkout.com tehnoloogiajuht ning varasem Twilio ja Skype’i tehnoloogiadirektor. 21. sajandi digitaalse taristu rajamine on teinud temast Eesti edukaima tehnoloogialiidri.

Nora Pärt on õppinud koorijuhtimist ja muusikateadust Tallinna Kõrgemas Muusikakoolis ning Tallinna ja Thbilisi Riiklikes Konservatooriumides. Arvo Pärdi abikaasana on ta olnud helilooja saatja tema muusikalisel teekonnal. Norat võib nimetada Arvo Pärdi esimeseks arhivaariks – ta on aastakümneid talletanud ja süstematiseerinud materjali, mis kogunes helilooja loomingu ümber. Arvo Pärdi Keskuse rajamisest alates on Nora täielikult pühendunud keskuse arendamisse ja suunamisse.

Kaidi Ruusalepp on omandanud Tartu Ülikoolis õigusteaduste bakalaureuse- ja strateegilise juhtimise magistrikraadi. Ta on Funderbeami, investeerimis- ja kauplemisplatvorm investoritele eraettevõtete aktsiate ostmiseks ja müümiseks, asutaja ja tegevjuht. Kaidi töötas Eesti valitsuse õigusnõunikuna aegadel, mil Eesti alustas riigi infosüsteemide ülesehitamist. Ta on ka Eesti Vabariigi Presidendi Alar Karise diginõukogu liige ja Asutajate Seltsi 2022. aasta president.

Ranno Tingas on õppinud Tartu Ülikoolis õigusteadust ja omandanud magistrikraadi õigusteaduses Tallinna Tehnikaülikoolis. Ranno on Ernst & Youngi maksupartner. Ta on aktiivne ka Ernst & Young Baltic ja FinanceEstonia juhatuse liikmena ning AmCham Estonia maksukomitee liikmena.

Michael Pärt on lõpetanud Londoni Kingstoni ülikooli filmi- ja telemuusika magistriprogrammi. Viimase 20 aasta jooksul on ta töötanud nii produtsendi kui mängufilmide muusika toimetajana. Pärast Arvo Pärdi Keskuse kaasasutamist 2010. aastal delegeeris ta juhtimise ja igapäevase tegevuse, et keskenduda sihtasutuse tegevuskavale ja eraraha kogumise väljavaadetele. 2021. aastal asutas Michael koos oma vanematega Arvo Pärdi Keskuse sihtkapitali ja kutsus kokku 5-liikmelise nõukogu, kelle mitmekesine asjatundlikkus sobib ideaalselt sihtkapitali fondi haldamiseks.
Loe edasi

Juriidiline teave

Arvo Pärdi, Eleanora Pärdi ja Michael Pärdi asutatud sihtasutus APK Sihtkapital (APC Endowment SA, registrikood 90015436) on registreeritud Eestis ning seda auditeerib OÜ E-Audit. Meie põhikirja saab lugeda siit.

Toetage meid

Kui soovite meie algatuste kohta rohkem teada saada või arutada sihtkapitalile kaasaaitamist, võtke palun meiega ühendust:

Michael Pärt
michael@paert.com
+372 502 5571

Lisaküsimuste korral võtke palun ühendust:

Anni Marie Rea
anni@apc-endowment.com

Uudiskiri