• Rahvusvaheline konverents avab loovuse erinevaid tahke

  27.‒29. veebruaril toimub Tallinnas ja Laulasmaal rahvusvaheline haridus- ja teoloogiakonverents „Loojast loovuseni: loovus teoloogia, pedagoogika ja psühholoogia perspektiivis“. Juba teist aastat leiab Püha Johannese Kooli konverents aset koostöös Arvo Pärdi Keskusega.
  Loe edasi
 • Monica ja Ott Kaukver pälvisid kultuurisõbra tiitli

  Arvo Pärdi Keskuse toetajad Monica ja Ott Kaukver pälvisid kultuurisõbra aunimetuse.
  Loe edasi
 • Arvo Pärdi lastelaulude tekstid jõudsid punktkirja

  Arvo Pärdi Keskus tegi Tallinna Heleni Kooli pimedatele lastele kingituse, andes koolile üle punktkirja trükituna Arvo Pärdi lastelaulude tekstiraamatud.
  Loe edasi
 • In memoriam Ivalo Randalu

  19. detsembril lahkus tuntud eesti muusikaajakirjanik Ivalo Randalu (1936-2019). Arvo Pärt ning Ivalo Randalu tutvusid juba koolipäevil 1954. aastal Tallinna Muusikakoolis õpetaja Harri Otsa kompositsiooniklassis. Hoolimata valitud tee erinevusest, sidus neid sellest ajast saadik soe sõprus ning mõttekaaslus.
  Loe edasi
 • ECM on kodu Arvo Pärdi muusikale

  Plaadifirma ECM esimese plaadi ilmumisest möödub 2019. aasta detsembris 50 aastat ning seda sündmust tähistatakse suuremal ja väiksemal moel mitmel pool maailmas, ka Eestis. Väike Müncheni plaadimärk on poolsajandiga kasvanud suureks just tähenduse mõttes ja nende kaalu mõõdab muusika, millel on palju kirglikke järgijaid nii kuulajate kui muusikute seas. Nad on maailma muusikapilti oma tegutsemise aastakümnetega uuristanud erilise niši. Ning seal on ka Arvo Pärdi muusikaga heliplaatide päriskodu.
  Loe edasi
 • Arvo Pärdi Keskus pälvis Kultuurkapitali arhitektuurivaldkonna peapreemia

  Arhitektide Fuensanta Nieto ja Enrique Sobejano projekteeritud Arvo Pärdi Keskuse hoone pälvis Kultuurkapitali  2019. aasta arhitektuurivaldkonna peapreemia.
  Loe edasi
 • Muusiaajaloolane Kevin C. Karnes külastas keskust

  Novembri lõpus viibis Arvo Pärdi Keskuses taas Atlanta Emory Ülikooli professor, muusikaajaloolane Kevin C. Karnes, kes on viimastel aastatel tegelenud Arvo Pärdi loomingu uurimisega ning töötanud põhjalikult keskuse arhiivimaterjalidega. Praegu on tal käsil uurimus 1970. aastate nõukogude poolpõrandaalusest avangardist ning Arvo Pärdi esimeste tintinnabuli-teoste rollist toonases muusikaelus.
  Loe edasi
 • Arvo Pärdi Keskus tähistab Essexi püha Sofroni kabeli avamist

  Novembri lõpp tõi Arvo Pärdi Keskusele rõõmustavaid teateid Konstantinoopolist. Sealne patriarhaadi sinod kuulutas 27. novembril pühakuks Essexi kloostri staarets Sofroni, kes oli oma elu lõpukümnendil Arvo Pärdi ja tema perekonnaga tihedalt seotud.
  Loe edasi
 • Sada aastat muusikateadlase Ofelia Tuisu sünnist

  Ofelia Tuisk (1919–1981) oli Eesti muusikateadlane ja kriitik, kelle sünnist möödub tänavu 11. novembril sada aastat.
  Loe edasi
 • Arvo Pärdi Keskust on aasta jooksul külastanud üle 33 000 inimese

  Täna, 13. oktoobril täitub Arvo Pärdi Keskusel esimene tegevusaasta uues ja avalikkusele avatud hoones. Esimese aasta jooksul on keskust külastanud üle 33 000 inimese. Avamise aastapäeva tähistatakse Eesti Rahvusringhäälingu filmi „Tintinnabuli metsas“ linastusega.
  Loe edasi
 • In memoriam Gia Kantšeli

  Täna, 2. oktoobril lahkus meie hulgast tänapäeva muusikamaailma üks silmapaistvamaid heliloojaid, Gruusia päritolu Gia Kantšeli (10.VIII 1935–2.X 2019) Arvo Pärdi sõnul puudutas Gia Kantšeli lahkumine teda väga sügavalt ning ta jääb oma kallist kolleegi ja kauaaegset lähedast sõpra alatiseks igatsema. Koos Arvo Pärdi Keskusega avaldab ta kaastunnet Gia Kantšeli lähedastele.
  Loe edasi
 • Keskust külastas Briti kontratenor David James

  Nargenfestivali Pärdi päevade raames Arvo Pärdi Keskuses kontserdi andnud kontratenor David James jagas keskuse arhiivile väärtuslikke mälestusi oma kokkupuudetest Arvo Pärdi ja tema muusikaga.
  Loe edasi
1 2 3 30

23.02 on Arvo Pärdi Keskus avatud kuni kella 15ni. 24.02 ja 28.02 oleme külastajatele suletud. Vabandame!

Pood