• Arvo Pärdi Keskus avab uksed uuenenud väljapaneku ning audiogiidiga

  Alates tänasest, 20. maist on Arvo Pärdi Keskus taas külastajatele avatud. Keskuse ekspositsioon on täienenenud väikese väljapanekuga, mis võimaldab sissevaadet helilooja loomeprotsessi käsikirjade kaudu.
  Loe edasi
 • Arvo Pärdi Keskus avab taas uksed 20. mail

  Meil on rõõm teada anda, et Arvo Pärdi Keskus avab taas uksed 20. mail. Järgime kõiki reegleid, et tagada külastajate ja töötajate tervis.
  Loe edasi
 • Toeta Arvo Pärdi Keskust

  Praegune kriis ei ole jätnud puutumata kedagi. Arvo Pärdi Keskuse maja on tühi ja me ei saa veel mõnda aega jagada teiega muusika puudutust kontsertidel, kutsuda inspireerivatele mõttevahetustele loomeinimestega ega rännakutele helilooja radadel. Loodame kõik väga, et see keeruline aeg möödub kiiresti. Seni oleme aga südamest tänulikud, kui Sul on võimalik meid toetada.
  Loe edasi
 • Teose „Für Jan van Eyck“ esiettekanne

  22. septembril tuleb Belgias Gentis maailma esiettekandele Arvo Pärdi teos „Für Jan van Eyck“. Initsiatiiv teose loomiseks tuli Belgia koorilt Collegium Vocale Gent ja selle tellija on Genti linn, kes tähistab sel aastal Jan van Eycki aastat.
  Loe edasi
 • Arvo Pärt pälvis Hispaania kõrge auhinna

  Hispaania BBVA fond kuulutas täna välja auhinna Frontiers of Knowledge muusika valdkonna laureaadi, preemia pälvis helilooja Arvo Pärt.
  Loe edasi
 • In memoriam Krzysztof Penderecki

  Lahkunud on Poola muusika suurkuju, helilooja ja dirigent Krzysztof Penderecki (23.11.1933–29.03.2020), kelle aastakümnete pikkune loominguline tegevus on kujundanud suurt osa Euroopa muusikamaastikust. Iseäranis tugeva tõuke uue muusika arengule andis Penderecki oma 1960. aastate avangardistlike teostega, mis nüüdismuusika festivali „Varssavi sügis“ kaudu jõudsid ka Eesti heliloojateni.
  Loe edasi
 • Arvo Pärdi 85. sünnipäeva-aasta

  Arvo Pärdi septembris saabuva 85. sünnipäeva tähistamiseks on kavandatud rohkelt juubeliaastaga seotud sündmusi nii Eestis kui teistes riikides, millest siinkohal ülevaate teeme. Loetletud on nii toimunud, ära jäänud kui ka edasi lükatud sündmused.
  Loe edasi
 • Arvo Pärdi Keskus on ajutiselt suletud

  Valitsuse välja kuulutatud eriolukorra tõttu on Arvo Pärdi Keskus 1. maini suletud. Kõik kontserdid, haridusprogrammid ja ekskursioonid jäävad sel perioodil ära.
  Loe edasi
 • Oktoobris toimub Arvo Pärdi 85. sünnipäeva tähistav teaduskonverents

  Arvo Pärdi Keskus – helilooja isikuarhiiv ning info- ja muusikakeskus Laulasmaal – ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia korraldavad helilooja 85. sünnipäeva puhul rahvusvahelise teaduskonverentsi, mis on pühendatud Arvo Pärdi loomingu ja seda ümbritseva kultuuriruumi uurimisele.
  Loe edasi
 • Rahvusvaheline konverents avab loovuse erinevaid tahke

  27.‒29. veebruaril toimub Tallinnas ja Laulasmaal rahvusvaheline haridus- ja teoloogiakonverents „Loojast loovuseni: loovus teoloogia, pedagoogika ja psühholoogia perspektiivis“. Juba teist aastat leiab Püha Johannese Kooli konverents aset koostöös Arvo Pärdi Keskusega.
  Loe edasi
 • Monica ja Ott Kaukver pälvisid kultuurisõbra tiitli

  Arvo Pärdi Keskuse toetajad Monica ja Ott Kaukver pälvisid kultuurisõbra aunimetuse.
  Loe edasi
 • Arvo Pärdi lastelaulude tekstid jõudsid punktkirja

  Arvo Pärdi Keskus tegi Tallinna Heleni Kooli pimedatele lastele kingituse, andes koolile üle punktkirja trükituna Arvo Pärdi lastelaulude tekstiraamatud.
  Loe edasi
1 2 3 30

Arvo Pärdi Keskus on nelipühade 1. pühal, 31. mail suletud.

Pood