fbpx
 • ECM annab välja Arvo Pärdi autoriplaadi „Tractus“

  10. novembril ilmub mainekalt plaadifirmalt ECM Arvo Pärdi autoriplaat „Tractus“, millel helilooja uuemat loomingut esitavad Tallinna Kammerorkester ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor ning sopran Maria Listra. Dirigent Tõnu Kaljuste käe all on plaadile jõudnud mitu uut seadet ja esmasalvestust. Arvo Pärdi ja legendaarse ECMi produtsendi Manfred Eicheri pikas koostöös on uus väljaanne juba seitsmeteistkümnes helilooja autoriplaat.
  Loe edasi
 • Kõik Arvo Pärdi klaveriteosed esmakordselt ühel plaadil

  Silmapaistval noorel pianistil Tähe-Lee Liivil ilmub 11. novembril debüütalbum Arvo Pärdi kogu klaveriloominguga. Plaadile salvestatud muusika on loodud või seatud klaverile enam kui poole sajandi vältel, aastatel 1958–2010.
  Loe edasi
 • Arvo Pärt 88, palju õnne!

  Täna, 11. septembril tähistab helilooja Arvo Pärt 88. sünnipäeva. Kogu Arvo Pärdi Keskuse meeskond soovib heliloojale palju õnne, tervist ja jätkuvat rõõmu! Pärdi päevade raames toimub Tallinna Jaani kirikus kell 19 traditsiooniline sünnipäevakontsert, kus astuvad üles Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester ja Maria Listra (sopran), dirigent Tõnu Kaljuste. Kõlab eralditult Arvo Pärdi looming.
  Loe edasi
 • Andres Mustonen 70

  Täna, 1. septembril täitub 70 eluaastat teenekal eesti muusikul Andres Mustonenil. Kustumatu energia ja sõltumatu vaimuga Andres Mustonen on rohkem kui pool sajandit olnud jäägitult pühendunud oma kutsumusele. Kogu selle aja jooksul on ta innukalt tõlgendanud ja esitanud ka Arvo Pärdi loomingut kõikjal maailmas.
  Loe edasi
 • Palju õnne! Tõnu Kaljuste 70

  Arvo Pärt on öelnud: „Mul on elus interpreetidega tihti õnne olnud. Tõnu Kaljuste, tema koor ja orkester on hea näide.” Tõnu Kaljustega on vedanud kogu Eesti muusikakultuuril, millesse ta on aastakümnete jooksul kirjutanud end dirigendina, Nargenfestivali ellukutsuja ja kunstilise juhina, kollektiivide Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestri asutaja ja pikaaegse juhina, uute teoste tellijana ja
  Loe edasi
 • Pärdi päevadel esitletakse uut ECMi autorialbumit Pärdi loomingust

  2.‒11. septembrini 2023 toimuvatel Pärdi päevade kontsertidel on Arvo Pärdi looming dialoogis nii mitmegi heliloojaga. Pärt – Saint-Saëns; Pärt – Tormis; Pärt – Kõrvits; Pärt – Tüür; Pärt – Lang. Arvo Pärdi sünnipäevakontserdil 11. septembril kõlab aga vaid tema enda looming. Pärdi päevadest on võimalik osa saada kirikutes ja esinemispaikades üle kogu Eesti: Haapsalus, Kärdlas, Kuressaares, Pärnus, Narvas, Viljandis, Paides, Raplas, Tartus, Viimsis, Tallinnas ja Laulasmaal.
  Loe edasi
 • Kolmas sümfoonia ja minek teisele poole

  Arhiivimaterjalide põhjal toimunud vestluse keskmes oli seekord Arvo Pärdi 3. sümfoonia. Suurele orkestrile kirjutatud mahukas teos valmis 1971. aastal ja on ainus üleminkuperioodil sündinud kontsertteos, mis kuulub helilooja ametlikku loomenimekirja. Maarja Tyleri lugu.
  Loe edasi
 • 25. – 27. augustini toimuvad 13. Arvo Pärdi Keskuse filmiõhtud „Pärt & Film“

  25. – 27. augustini toimuvad 13. Arvo Pärdi Keskuse filmiõhtud „Pärt & Film“ ilmestavad geograafiliselt ja kultuuriliselt mitmekesist maailma, milles Arvo Pärdi muusika on kõlama pandud.
  Loe edasi
 • In memoriam Christopher Jonathan May (07.06.1984 – 03.08.2023)

  Sügava kurbusega jagame teadet, et pärast rasket haigust lahkus meie seast noor muusikateadlane ja särav Pärdi uurija Chris May.
  Loe edasi
 • Arhiivitöö käigus avastatud Arvo Pärdi kadentsid said Eesti esiettekande

  Festivali „Klaaspärlimäng“ avakontserdil 6. juulil Tartu Jaani kirikus esitasid tšellist Marcel Johannes Kits ning Klaaspärlimäng Sinfonietta Neeme Järvi juhatusel Joseph Haydni tšellokontserdi C-duur, mille esimese ja teise osa solistikadentsid on kirjutanud Arvo Pärt. Tõenäoliselt oli tegemist Pärdi kadentside Eesti esiettekandega, ehkki kirja on helilooja need pannud juba 44 aastat tagasi. Need seni Eesti muusikaavalikkuse jaoks
  Loe edasi
 • Kikivarvul kaameraga – in memoriam Dorian Supin

  Eile lahkus igavikku Eesti dokumentaalfilmide režissöör, stsenarist ja operaator, paljude muusikafilmide autor Dorian Supin (25.09.1948–02.07.2023). Leningradis sündinud, kuid juba paariaastaselt perega Eestisse siirdunud Dorian Supinist kujunes äratuntava käekirjaga režissöör, tänu kellele on filmilinale jäädvustatud hindamatuid kaadreid helilooja Heino Ellerist, Valentõn Sõlvestrovist ja Arvo Pärdist. Arvo Pärdi abikaasa Nora Pärdi vennana pääses ta Pärdile lähemale kui
  Loe edasi
 • Galway muusikaresidentuur Eesti muusikutele –  kandideerimiskutse

  Galway muusikaresidentuur (Galway Music Residency) kuulutab koostöös Arvo Pärdi Keskusega välja taotlusvooru Eesti muusikutele. Välja valitud interpreedil või heliloojal avaneb võimalus elada kaks kuud Iirimaal Galways ning teha loomingulist koostööd ansambliga ConTempo Quartet. Residentuur hõlmab ühiseid avalikke kontserte, mille keskmes on eelkõige Eesti heliloojate, sh Arvo Pärdi muusika, samuti Eesti ja Iiri muusikaloomingu kokkupuutepunktid. Kontserdiprogrammi
  Loe edasi
1 2 3 39
Pood