fbpx
 • Mainekas Prantsuse filmirežissöör Bruno Monsaingeon külastab Eestit ja Arvo Pärdi Keskust

  Selle nädala lõpus saabub Eestisse legendaarne Prantsuse režissöör ja kirjanik, ligikaudu saja muusikafilmi autor Bruno Monsaingeon. Tema visiidi peamine siht on osaleda oma vastvalminud muusikadokumentaali „Klaus Mäkela. Leegi suunas“ Eesti esilinastusel 28. aprillil Arvo Pärdi Keskuses.
  Loe edasi
 • Arvo Pärdi Keskuse stipendiumi saavad prantsuse helilooja Benoît Sitzia ja hispaania luuletaja Elena Medel

  Sel aastal annab Arvo Pärdi Keskus välja kaks stipendiumit loometööks Arvo Pärdi Keskuses. Tänavused Arvo Pärdi Keskuse stipendiaadid on prantsuse helilooja Benoît Sitzia ja hispaania luuletaja Elena Medel.
  Loe edasi
 • Arvo Pärdi Keskuse pikaajaline toetaja Epp Sonin pälvis kultuurisõbra tiitli

  Arvo Pärdi Keskus õnnitleb ja tänab keskuse pikaajalist toetajat Epp Soninit, kes pälvis kultuurisõber 2023 tiitli.
  Loe edasi
 • Teekond „Summa“ valemini

  Pärast kaheksa aastat kestnud loomingulisi otsinguid leidis Arvo Pärt 1976. aasta alguses lõpuks lahenduse, kuidas taas muusikat kirjutada. Pika ja vaevalise kriisiperioodi omamoodi kulminatsiooniks võib pidada 1976. aasta oktoobris toimunud Hortus Musicuse kontserti, mil Estonia kontserdisaalis kõlas esimest korda kimp teoseid Pärdi uues, tintinnabuli-helikeeles.
  Loe edasi
 • Saksamaal Dortmundis kõlab neli päeva Arvo Pärdi muusika

  15.–18. veebruarini toimub Saksamaal Dortmundi kontserdimajas Arvo Pärdi loomingule pühendatud festival „Zeitinsel Arvo Pärt“, mille raames saab külastada Arvo Pärdi Keskuse koostatud näitust ning saada osa Pärdi-teemalisest vestlusringist. „Ajasaar Arvo Pärt“ nimelisel festivalil astuvad üles mitmed hinnatud Pärdi-interpreedid, nende seas viiuldajad Gidon Kremer ja Hugo Ticciati, tšellist Anja Lechner, Lääne-Saksa ringhäälingu (WDR) sümfooniaorkester Kristiina Poska juhatusel ning Tõnu Kaljuste koos Eesti esinduskollektiivide, Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestriga.
  Loe edasi
 • Laurie Anderson külastas Arvo Pärdi Keskust

  Laupäeval, 13. jaanuaril külastas Arvo Pärdi Keskust mitmekülgne Ameerika Ühendriikide kunstnik ja muusik Laurie Anderson, kes on mitukümmend aastat olnud Arvo Pärdi loomingu suur austaja.
  Loe edasi
 • Kontserdil “Kauge maa” tähistame koos teiselt poolt maakera saabunud muusikutega Ester Mägi 102. sünniaastapäeva

  13. jaanuaril astub Arvo Pärdi Keskuses üles Ameerika Ühendriikides Seattle’is tegutsev kammernaiskoor Mägi Ensemble, kes tähistab kontserdiga helilooja Ester Mägi 102. sünniaastapäeva. Mägi Ensemble ongi oma repertuaaris keskendunud Baltimaade koorimuusikale ning saanud oma nime armastatud helilooja Ester Mägi järgi. Koori dirigent Heather MacLaughlin Garbes kaitses ka oma doktorikraadi Washingtoni ülikoolis Ester Mägi koorimuusika teemal. Peale
  Loe edasi
 • Algab kandideerimine Arvo Pärdi Keskuse residendistipendiumile

  Arvo Pärdi Keskus annab sel aastal välja kaks residendistipendiumit, et pakkuda kunstnikele võimalust pühenduda Arvo Pärdi Keskuses oma loomingule. Tänavu on üks stipendium ette nähtud muusikavaldkonna esindajale ning teine mõne muu kunstiliigiga tegelevale loovisikule. Selle aasta ainus taotlusvoor avaneb 9. jaanuaril ning taotlusi saab esitada kuni 29. veebruarini.
  Loe edasi
 • Arvo Pärdi ja Ivar Ivaski kohtumine. Ühe (kadunud) käsikirja leidmise lugu

  Arvo Pärdi teoste saamislugu ja konteksti süvitsi avavad vestlused helilooja ja Nora Pärdiga ning arhiivimaterjalide läbitöötamine toovad teinekord enesega kaasa põnevaid avastusi. Selle aasta alguses toimus Arvo Pärdi Keskuses järjekordne vestlus, mille keskmes oli teose „Annum per annum“ loomine.
  Loe edasi
 • ECM annab välja Arvo Pärdi autoriplaadi „Tractus“

  10. novembril ilmub mainekalt plaadifirmalt ECM Arvo Pärdi autoriplaat „Tractus“, millel helilooja uuemat loomingut esitavad Tallinna Kammerorkester ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor ning sopran Maria Listra. Dirigent Tõnu Kaljuste käe all on plaadile jõudnud mitu uut seadet ja esmasalvestust. Arvo Pärdi ja legendaarse ECMi produtsendi Manfred Eicheri pikas koostöös on uus väljaanne juba seitsmeteistkümnes helilooja autoriplaat.
  Loe edasi
 • Kõik Arvo Pärdi klaveriteosed esmakordselt ühel plaadil

  Silmapaistval noorel pianistil Tähe-Lee Liivil ilmub 11. novembril debüütalbum Arvo Pärdi kogu klaveriloominguga. Plaadile salvestatud muusika on loodud või seatud klaverile enam kui poole sajandi vältel, aastatel 1958–2010.
  Loe edasi
 • Arvo Pärt 88, palju õnne!

  Täna, 11. septembril tähistab helilooja Arvo Pärt 88. sünnipäeva. Kogu Arvo Pärdi Keskuse meeskond soovib heliloojale palju õnne, tervist ja jätkuvat rõõmu! Pärdi päevade raames toimub Tallinna Jaani kirikus kell 19 traditsiooniline sünnipäevakontsert, kus astuvad üles Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester ja Maria Listra (sopran), dirigent Tõnu Kaljuste. Kõlab eralditult Arvo Pärdi looming.
  Loe edasi
1 2 3 39

Tähelepanu! 19. mail on keskus suletud. Kaunist nelipühipäeva kõigile!

Uudiskiri