• Mitu auhinda võitnud Arvo Pärdi Keskuse hoone jõudis raamatusse

  Hispaania arhitektide ning Arvo Pärdi Keskuse koostöös on valminud foto- ja esseeraamat Arvo Pärdi Keskuse hoonest „Arvo Pärt Centre & Nieto Sobejano Arquitectos. A Common Denominator. Ühine nimetaja“. Teose väljaandja on Saksamaa arhitektuurikirjastus ArchiTangle. Raamatuesitlus toimub 7. detsembril 2020 kell 15 ERRi kultuuriportaalis otseülekandena Arvo Pärdi Keskusest.
  Loe edasi
 • Teose „Für Jan van Eyck“ esiettekanne

  22. septembril tuleb Belgias Gentis maailma esiettekandele Arvo Pärdi teos „Für Jan van Eyck“. Initsiatiiv teose loomiseks tuli Belgia koorilt Collegium Vocale Gent ja selle tellija on Genti linn, kes tähistab sel aastal Jan van Eycki aastat.
  Loe edasi
 • “La Sindone” uue redaktsiooni esiettekanded

  14. septembril kõlab Venemaal Novosibirskis maailma esiettekandena Arvo Pärdi teose „La Sindone“ uus redaktsiooni viiulile ja sümfooniaorkestrile, mille kannavad ette Novosibirski Riiklik Sümfooniaorkester ja solist Vadim Repin viiulil. Teose on Arvo Pärt pühendanud viiuldaja Vadim Repinile ja Arvo Pärdi pikaaegsele sõbrale Andres Mustonenile.
  Loe edasi
 • Pärdi päevad tähistavad helilooja sünnipäeva mitme teose uusversiooniga

  2010. aastal Pärdi pidunädalatest alguse saanud Pärdi päevadega tähistab Nargenfestival septembris Arvo Pärdi 85. sünnipäeva mitme teose uusversiooniga nii helilooja enda kui teiste seades, mis pole varem Eestis kõlanud.
  Loe edasi
 • Arvo Pärdi loomingule keskenduv konverents lükkub 2021. aastasse

  Arvo Pärdi Keskus ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia annavad teada, et Covid-19 jätkuva leviku ja sellega seotud reisipiirangute tõttu lükkub tänavu oktoobrisse kavandatud rahvusvaheline teaduskonverents „Arvo Pärt – tekstid ja kontekstid“ aasta võrra edasi. Konverents toimub järgmise aasta 15.–16. oktoobril.
  Loe edasi
 • Manfred Eicheri tervitus

  Annum per annum. Aastast aastasse. Sünnipäevad saabuvad üha halastamatuma kiirusega. Tundub erakordne, et Arvo Pärdi keskus, mis veel nii hiljuti unistus oli, nüüd juba kümnendat sünnipäeva tähistab. Või et Arvo ise, südames noor ja ajas tark, on jõudmas auväärse 85. verstapostini. Pea 40 aastat on möödunud sellest, kui me esmakordselt Viinis kohtusime – kohtumine, millele
  Loe edasi
 • Täna algavad kümnendad Arvo Pärdi Keskuse filmiõhtud

  Tänasest kuni 30. augustini saab suurel ekraanil taas näha väärtfilme, milles kõlab olulisel kohal Arvo Pärdi helilooming. Kümnendat aastat toimuvad Arvo Pärdi Keskuse filmiõhtud toovad vaatajateni paremiku varasematel filmiõhtutel näidatud linateostest.
  Loe edasi
 • Arvo Pärdi Keskuse filmiõhtud jõuavad homsest ka ETV2 ekraanile

  27.–30. augustil toimuvad juba kümnendat aastat Arvo Pärdi Keskuse filmiõhtud, mis tutvustavad laiemale publikule helilooja Arvo Pärdi loomingu kasutamise ühte tahku ehk Pärdi kontsertmuusikat filmides. Sel aastal tähistab keskus filmiõhtutega ühtlasi helilooja 85. sünnipäeva, tuues vaatajateni paremiku varasematel filmiõhtutel linastunud filmidest. Esimest korda jõuab koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga augustikuu teisipäevadel kolm filmi ka ETV2 ekraanile.
  Loe edasi
 • Veljo Tormis 90!

  Eesti kultuurielus on viie ja kümnega lõppevad aastaarvud kujunenud omamoodi muusikalisteks piduaastateks, sest kordamööda tähistatakse kahe meistri, meie rahvusvaheliselt kõige tuntumate ja armastatumate heliloojate, Veljo Tormise (1930–2017) ja Arvo Pärdi (1935) juubeleid. Sel aastal on ümmargune tähtpäev Veljo Tormisel, kelle sünnist möödub 7. augustil 90 aastat.
  Loe edasi
 • Athose püha Sofroni mälestuspäev 11. juulil

  Sel aastal tähistab õigeusu maailm esimest korda 11. juulil Essexi Ristija Johannese kloostri asutaja, arhimandriit Sofroni surmapäeva kui pühaku mälestuspäeva. 2019. aasta novembris kuulutas Konstantinoopoli patriarh isa Sofroni pühakuks, andes talle pühakunimeks Athose püha Sofroni (ka Athose vaga Sofroni). Isa Sofroni (1896–1993) oli Venemaalt pärit kunstnik, kes asus noore mungana elama Athose saarele. Seal kohtus
  Loe edasi
 • Arvo Pärdi Keskuse näitus on kui kunstnikuks kujunemise teekond

  Arvo Pärdi Keskus avab 1. juulil näituse pealkirjaga „Kui sa otsid nagu nullist peale“, mis toob esimest korda laiema audiotooriumi ette Arvo Pärdi päevikutesse üles tähendatud mõtteid. Oma esimese püsiekspositsiooniga jätkab keskus Arvo Pärdi 85. sünnipäevale pühendatud sündmuste sarja.
  Loe edasi
 • Arvo Pärdi Keskus annab 10. sünnipäeva puhul välja „Ukuaru valsi“ plaadi

  Arvo Pärdi Keskus tähistab 22. juunil oma 10. sünnipäeva ning on selle puhul välja andnud singli, millel kõlab üks eestlaste seas armastatud lugu ‒ Arvo Pärdi „Ukuaru valss“. Värskel plaadil esitab teost klaveril helilooja ise. Plaadiesitluse salvestus avaldatakse 22. juuni keskpäeval ERRi portaalis. Sellega alustab keskus ühtlasi helilooja juubeliaastale pühendatud sündmuste sarja.
  Loe edasi
1 2 3 32

23. detsembrist kuni 1. jaanuarini on keskus suletud.

Pood