• Arvo Pärdi Keskus ühineb Pai algatusega

  Arvo Pärdi Keskus liitub Pai algatusega ja kutsub üles avaldama tänu ja tunnustust tänu õdedele ja hooldustöötatajatele, kes hoolitsevad meie tervise eest ja võitlevad pandeemia eesliinil.
  Loe edasi
 • Nullpunkt „Nekroloog“

  Täna, 60 aastat tagasi, 11. märtsil 1961 kõlas Moskva ametiühingute maja sammassaalis Roman Matsovi juhatusel esimest korda Arvo Pärdi „Nekroloog“. Käänulise saatusega „Nekroloog“ tõestab, kui suurel määral sõltub muusikateose retseptsioon ja käekäik ajast ja kohast, mil teos on sündinud, ja milline mõju võib ühel teosel olla helilooja kogu järgnevale loomingule.
  Loe edasi
 • Kaupo Kikkase pildi- ja helirännak ANSEL

  Alates 12. veebruarist kutsume koos fotograaf Kaupo Kikkasega saama osa pildi- ja helirännakust „Ansel“, mis räägib fotode kaudu loo inimese suhtest loodusega, üksindusest ja vaikusest. Sel ühelt poolt äärmiselt isiklikul, kuid samas eksistentsiaalselt universaalsel teekonnal on oluline roll Arvo Pärdi muusikal.
  Loe edasi
 • Raamat, mis mängib arhitektuuri ja muusika seosega

  Arhitektuuriajaloolane Triin Ojari intervjueeris Arvo Pärdi Keskuse arhitekti Enrique Sobejanot, et rääkida detsembris ilmunud raamatust „Arvo Pärt Centre & Nieto Sobejano Arquitectos. Ühine nimetaja“. Intervjuu ilmus 19.01.2021 ajalehes Postimees.
  Loe edasi
 • Joonas Sildre „Kahe heli vahel“ ilmus saksa keeles

  Arvo Pärdi Keskuse välja antud graafiline romaan Arvo Pärdist „Kahe heli vahel“, mille autor on kunstnik ja illustraator Joonas Sildre, jõudis nüüd ka saksakeelse lugejani. Kirjastuse Voland & Quist väljaandel ilmunud raamatu „Zwischen Zwei Tönen. Aus dem Leben des Arvo Pärt“ on saksa keelde tõlkinud Maximilian Murmann.
  Loe edasi
 • Värsked käsitlused Arvo Pärdi muusikast: „Sounding the Sacred“

  Kui senini on Arvo Pärdi loomingule pühendatud teaduskirjandus ilmunud peamiselt muusikateaduse ning viimasel ajal ka teoloogia vallas, siis uut artiklikogumikku „Arvo Pärt: Sounding the Sacred“ võib pidada ambitsioonikaks interdistsiplinaarseks väljaandeks, mis ühendab eri valdkondade diskursusi.
  Loe edasi
 • Aasta, mil Arvo Pärt sai 70 ja raadio ta kinni püüdis

  2005 septembris oli Klassikaraadios esimest korda eetris 14-osaline raadiosari Arvo Pärdist. Selle tegemiseks kulus terve aasta ning lisaks heliloojale endale panustasid selle valmimisse kümned ja kümned inimesed, kes saadetes räägivad.
  Loe edasi
 • Ilmunud on idakiriku pärimust tutvustav raamat „Vestlused kloostris“

  Arvo Pärdi Keskuse väljaandena on ilmunud munkpreester Rafael (Noica) „Vestlused kloostris“, mis põhineb isa Rafaeli avalikel vestlustel Inglismaal Essexis püha Ristija Johannese kloostris. Isa Rafaeli loenguid võib käsitleda omamoodi sissejuhatusena Athose püha Siluani ja püha Sofroni vaimupärandi juurde.
  Loe edasi
 • In memoriam Irena Veisaitė (09.01.1928–11.12.2020)

  Lahkunud on väljapaistev Leedu kirjandus- ja teatriteadlane, kauaaegne Avatud Leedu Fondi president, õppejõud ja teatrikriitik Irena Veisaitė. Arvo Pärt: „Kallis Irena, minu väike muusikaline pühendus teie tütrele – “Für Alina” – on meie kokkukuuluvuse ja armastuse pitsat, mis jääb meid alati ühendama.“
  Loe edasi
 • Mitu auhinda võitnud Arvo Pärdi Keskuse hoone jõudis raamatusse

  Hispaania arhitektide ning Arvo Pärdi Keskuse koostöös on valminud foto- ja esseeraamat Arvo Pärdi Keskuse hoonest „Arvo Pärt Centre & Nieto Sobejano Arquitectos. A Common Denominator. Ühine nimetaja“. Teose väljaandja on Saksamaa arhitektuurikirjastus ArchiTangle. Raamatuesitlus toimub 7. detsembril 2020 kell 15 ERRi kultuuriportaalis otseülekandena Arvo Pärdi Keskusest.
  Loe edasi
 • Teose „Für Jan van Eyck“ esiettekanne

  22. septembril tuleb Belgias Gentis maailma esiettekandele Arvo Pärdi teos „Für Jan van Eyck“. Initsiatiiv teose loomiseks tuli Belgia koorilt Collegium Vocale Gent ja selle tellija on Genti linn, kes tähistab sel aastal Jan van Eycki aastat.
  Loe edasi
 • “La Sindone” uue redaktsiooni esiettekanded

  14. septembril kõlab Venemaal Novosibirskis maailma esiettekandena Arvo Pärdi teose „La Sindone“ uus redaktsiooni viiulile ja sümfooniaorkestrile, mille kannavad ette Novosibirski Riiklik Sümfooniaorkester ja solist Vadim Repin viiulil. Teose on Arvo Pärt pühendanud viiuldaja Vadim Repinile ja Arvo Pärdi pikaaegsele sõbrale Andres Mustonenile.
  Loe edasi
1 2 3 32

Seoses valitsuse kehtestatud piirangutega on Arvo Pärdi Keskus kuni aprilli lõpuni suletud.

Pood