Arvo Pärdi Keskuse hoone arhitektid on Fuensanta Nieto ja Enrique Sobejano Hispaania arhitektuuribüroost Nieto Sobejano Arquitectos.

Arhitektide sõnul peegeldab hoone arhitektuuriliste vahenditega Arvo Pärdi muusika vaikust ja geomeetriat. Ehitis lähtub ka ümbritsevast maastikust – sirgete mändide paiknemisrütmist ja vertikaalist – luues tasakaalu Pärdi loomingu taandatuse ja metsakeskkonna ilu vahel.

Selles ühegi täisnurgata ning mitme sisehooviga majas asuvad lisaks arhiivi- ja tööruumidele raamatukogu, 150-kohaline kammersaal, näituseala, videoruum ja õppeklassid. Hoone pindala on 2348 m².

Ehitusmaterjalidena on kasutatud looduslikke materjale: klaasi, puitu ja betooni.

Arvo Pärdi Keskuse hoone võistlustöö „Tabula“ tunnistati 2014. aastal rahvusvahelise arhitektuurivõistluse võitjaks. Ehitusprojekt valmis koostöös Eesti arhitektuuribürooga Luhse & Tuhal ning hoone ehitas AS Ehitustrust.

20. ja 22. detsembril on keskus erandkorras avatud kuni kella 16.00. 21. detsembril oleme avatud kuni kella 15.00. 23. detsembrist 2018 kuni 1. jaanuarini 2019 on keskus jõulupühadeks suletud.

Pood