Residentuur

Helilooja jaoks on vaikus nagu maalikunstnikule puhas lõuend või poeedile puhas valge paberileht. Tabula rasa.”
– Arvo Pärt

Arvo Pärdi Keskuse residentuuriprogramm

Alates 2021. aastast on Arvo Pärdi Keskuse ruumides avatud residentuuriprogramm. Keskuses asuv avar, vaikne ja valgusküllane metsavaatega loometuba on mõeldud keskuses resideerivate kunstnike tööruumiks. Oodatud on nii heliloojad ja interpreedid kui teiste valdkondade esindajad – kirjanikud, kunstnikud, arhitektid, filmi- ja tantsukunsti viljelejad, samuti väiksemad ansamblid või töögrupid.

Residentuuri peamine eesmärk on pakkuda erinevate valdkondade kunstnikele võimalust võtta aega ja ruumi loominguliste protsesside tekkeks. Loovisikud on oodatud töötama ja praktiseerima nii keskuse hoones kui ka ümbritsevas looduses, ilma et lõpetatud teose või projekti jaoks oleks kindlaid nõudeid.

Kui soovite täpsemalt näha, mis on residentuuritoas saadaval, klõpsake siin.

Majutus ja asukoht

Keskus asub Laulasmaal, 35 km kaugusel Tallinnast, looduslikult kaunil poolsaarel, mere läheduses, männimetsa servas. Meie juurde jõuab kõige lihtsamini autoga, kuid kohale saab ka bussiga, rattaga või jalgsi. Vaata lähemalt, kuidas siia tulla.

Keskuse hoones majutusvõimalus puudub, kuid meie residentuuri majutuspartneriks on lähedal asuv LaSpa hotell.

 

Tavapärane residentuur Arvo Pärdi Keskuses kestab 1‒4 nädalat. Võimalik on ruumi kasutada ka lühema perioodi vältel.

Loometoa kasutamist on võimalik tasu eest taotleda aasta ringi, kirjutades riin@arvopart.ee. Tasulise residentuuri jaoks on võimalik taotleda stipendiumit meie koostööpartnerite kaudu (sh Nordisk Kulturfond, ISCM jt).

Osalejad valitakse taotluste alusel.

Residendi stipendium

Kaks korda aastas annab Arvo Pärdi Keskus välja stipendiumi ühele loovisikule võimalusega süveneda suuremate teoste loomisesse. Stipendium katab 1‒4 nädala jooksul residendi kulud, sh transpordile ja majutusele, ning sisaldab ka päevaraha.

Stipendiumi taotluse tähtajad on 31. mai ja 30. september.

Taotlemiseks tuleb täita residentuuri avaldus

Residentuuri taotlus


Palume taotlejal tutvuda programmi tingimuste ja võimalustega siin.

Lisaküsimuste korral palun võtke ühendust:

Riin Eensalu
+372 604 0471
riin@arvopart.ee

 

 

Pood