fbpx

Residentuur

Helilooja jaoks on vaikus nagu maalikunstnikule puhas lõuend või poeedile puhas valge paberileht. Tabula rasa.”
– Arvo Pärt

Arvo Pärdi Keskuse residentuuriprogramm

Alates 2021. aastast on Arvo Pärdi Keskuse ruumides avatud residentuuriprogramm. Keskuses asuv avar, vaikne ja valgusküllane metsavaatega loometuba on mõeldud keskuses resideerivate kunstnike tööruumiks. Oodatud on nii heliloojad ja interpreedid kui teiste valdkondade esindajad – kirjanikud, kunstnikud, arhitektid, filmi- ja tantsukunsti viljelejad, samuti väiksemad ansamblid või töögrupid (kuni 4 inimest). Arvo Pärdi Keskuse residentuur kuulub aastast 2023 ka Eesti Loomeresidentuuride Võrgustikku (LOORE).

Residentuuri peamine eesmärk on pakkuda erinevate valdkondade kunstnikele võimalust võtta aega ja ruumi loominguliste protsesside tekkeks. Loovisikud on oodatud töötama ja praktiseerima nii keskuse hoones kui ka ümbritsevas looduses, ilma et lõpetatud teose või projekti jaoks oleks kindlaid nõudeid.

Kui soovite täpsemalt näha, mis on residentuuritoas saadaval, klõpsake siin.

Majutus ja asukoht

Keskus asub Laulasmaal, 35 km kaugusel Tallinnast, looduslikult kaunil poolsaarel, mere läheduses, männimetsa servas. Meie juurde jõuab kõige lihtsamini autoga, kuid kohale saab ka bussiga, rattaga või jalgsi. Vaata lähemalt, kuidas siia tulla.

Keskuse hoones majutusvõimalus puudub, kuid meie residentuuri majutuspartneriks on lähedal asuv LaSpa hotell.

 

Residentuuri kandideerimine

Tavapärane residentuur Arvo Pärdi Keskuses kestab 1‒4 nädalat. Võimalik on ruumi kasutada ka lühema perioodi vältel. Arvo Pärdi Keskuses pakub kahte tüüpi residentuuri:

APK stipendiumiga residentuur (1-4 nädalat)

Arvo Pärdi Keskuse stipendiumiga residentuur – Arvo Pärdi Keskus annab välja stipendiumi kahele loovisikule võimalusega süveneda suuremate teoste loomisesse. Stipendium katab 1‒4 nädala jooksul residendi kulud, sh transpordile ja majutusele, ning sisaldab ka päevaraha. Aastas antakse välja kaks stipendiumit, üks muusikavaldkonna ja teine mõne teise kunstivaldkonna loovisikule. Stipendium on personaalne ning katab ainult residendiga seotud kulud. Väiksematel töögruppidel, kollektiividel või ansamblitel on võimalik kandideerida keskuse residentuuristipendiumile, kuid valituks osutumise korral katab Arvo Pärdi Keskus vaid ühe inimesega seotud kulud. 2024. aasta taotlusvoor residentuuristipendiumile on lõppenud.

Tasuline residentuur (1-4 nädalat)

Tasuline residentuur – Arvo Pärdi Keskuse tasulise residentuuri puhul on võimalik loometoa kasutamist tasu eest taotleda aasta ringi kirjutades info@arvopart.ee. Kuna Arvo Pärdi Keskusel ei ole majutusvõimekust, katab tasulise residentuuri summa ainult loometoa päevase kasutamise üürikulu.

Osalejad valitakse taotluste alusel.

Arvo Pärdi Keskuse stipendiumiga residentuuri taotlusvoor 2024. aastaks on lõppenud.

Arvo Pärdi Keskuse tasulise residentuuri taotluse saab esitada siin. Tasulise residentuuri taotlust on võimalik esitada aastaringselt. Palume taotlejal tutvuda programmi tingimuste ja võimalustega siin.

Lisaküsimuste korral palun võtke ühendust:

Saara Laurik
+372 335 3000
saara@arvopart.ee

 

 

Uudiskiri