Oleme avatud kõigile, kes tunnevad huvi Arvo Pärdi muusika ja mõttemaailma vastu. Keskuses on mitmeid võimalusi helilooja muusika kuulamiseks, selle sügavamaks mõistmiseks ja lahtimõtestamiseks. Palume keskuse külastust planeerivatel gruppidel (10 või rohkem inimest) oma tulekust teada anda aadressil info@arvopart.ee .

Külastajainfo: +372 335 3000

Arvo Pärdi muusika teejuht

Audiogiid sisaldab esinduslikku valikut Pärdi teoste helisalvestisi koos taustainfo ja helilooja biograafiliste andmetega. Seda saab laenutada keskuse infolauast isikut tõendava dokumendi alusel.

Lühidokumentaal „Muusikajanu“

Väikeses filmitoas linastub keskuse tellimusel valminud Jaan Tootseni ja Jaak Kilmi lühidokumentaal „Muusikajanu“ (2018, 20 min), mis heidab pilgu Arvo Pärdi elule ja loomingulisele kujunemisele. Filmi saab vaadata keskuse lahtiolekuaegadel igal täis- ja pooltunnil.

Kontserdid ja vestlusõhtud

Arvo Pärdi Keskuse saal sobib oma akustika poolest eelkõige kammerkontsertideks. Rahuliku metsavaatega saalis on 150 istekohta ning siin on võimalik korraldada ka konverentse ja filmilinastusi.

Raamatukogu ja arhiiv

Raamatukogu pakub võimalust süveneda teoloogia-, muusika- ja kunstialasesse kirjandusse. Siit leiab kõigi Arvo Pärdi heliteoste trükipartituurid, samuti ootavad lugejaid käsitlused Arvo Pärdi loomingu kohta. Kasutada saab ka elektroonilisi muusikaleksikone. Lugemistoa broneerimiseks palume kirjutada toomas@arvopart.ee. Uurijatele on avatud ka helilooja isikuarhiiv, mis säilitab ja mõtestab Arvo Pärdi loomingulist pärandit.

Kabel

Keskuse avaraimas siseõues asuvasse Kreeka stiilis kabelisse pääseb raamatukogu kaudu. Kabel on pühendatud Athose pühale Sofronile. Seinamaalingute autor on ikoonimaalija, diakon Nikita Andrejev.

Lastele

Kohviku servas asuval mängulisel lastealal saab oma teadmisi proovile panna Arvo Pärdi teemalises viktoriinis ning vaadata multifilme, millele Pärt noore heliloojana on muusika kirjutanud.

Pood ja kohvik

Arvo Pärdi Keskuse poest leiab valiku Arvo Pärdi muusikaga noote ja heliplaate ning teemakohast kirjandust, võimalik on kaasa osta keskust tutvustavaid postkaarte ja meeneid. Keskuse lahtiolekuaegadel saab külastada ka kohvikut. Kuni 50-liikmelised grupid saavad toitu ka ette tellida, kirjutades kohvik@arvopart.ee.

Torn

Vaatetorn on avatud kevadest sügiseni keskuse lahtiolekuaegadel. 2019. aastal on torni on võimalik külastada kuni 2. oktoobrini! Torni pääseb keskuse pileti alusel korraga kuni 8 inimest.

Valitsuse välja kuulutatud eriolukorra tõttu on Arvo Pärdi Keskus 1. maini suletud. Kõik kontserdid, haridusprogrammid ja ekskursioonid jäävad sel perioodil ära.

Pood