Oleme avatud kõigile, kes tunnevad huvi Arvo Pärdi muusika ja mõttemaailma vastu. Keskuses on mitmeid võimalusi helilooja muusika kuulamiseks, selle sügavamaks mõistmiseks ja lahtimõtestamiseks. Palume keskuse külastust planeerivatel gruppidel (alates 10st inimesest) oma tulekust teada anda aadressil info@arvopart.ee.

Külastajainfo: +372 335 3000

Audiogiid

Keskuse infolauast saab laenutada audiogiidi, mis pakub võimalust iseseisvalt kuulata suurt osa Arvo Pärdi loomingust ning teha virtuaalse giidi saatel keskuses ringkäik.

Lühidokumentaal „Muusikajanu“

Keskuse saalis linastub Jaan Tootseni ja Jaak Kilmi lühidokumentaal „Muusikajanu“ (2018, 20 min), mis heidab pilgu Arvo Pärdi elule ja loomingulisele kujunemisele. Filmi saab vaadata keskuse lahtiolekuaegadel igal täis- ja pooltunnil.

Kontserdid ja vestlusõhtud

Arvo Pärdi Keskuse saal sobib oma akustika poolest eelkõige kammerkontsertideks. Rahuliku metsavaatega saalis on 150 istekohta ning siin on võimalik korraldada ka konverentse ja filmilinastusi.

Raamatukogu ja arhiiv

Raamatukogu pakub võimalust süveneda teoloogia-, muusika- ja kunstialasesse kirjandusse. Siit leiab kõigi Arvo Pärdi heliteoste trükipartituurid, samuti ootavad lugejaid käsitlused Arvo Pärdi loomingu kohta. Kasutada saab ka elektroonilisi muusikaleksikone. Lugemistoa broneerimiseks palume kirjutada toomas@arvopart.ee. Uurijatele on avatud ka helilooja isikuarhiiv, mis säilitab ja mõtestab Arvo Pärdi loomingulist pärandit.

Kabel

Keskuse avaraimas siseõues asuvasse Kreeka stiilis kabelisse pääseb raamatukogu kaudu. Kabel on pühendatud Athose pühale Sofronile. Seinamaalingute autor on ikoonimaalija, diakon Nikita Andrejev.

Lastele

Kohviku servas asuval mängulisel lastealal saab oma teadmisi proovile panna Arvo Pärdi teemalises viktoriinis ning vaadata multifilme, millele Pärt noore heliloojana on muusika kirjutanud.

Pood ja kohvik

Arvo Pärdi Keskuse poest leiab valiku Arvo Pärdi muusikaga noote ja heliplaate ning teemakohast kirjandust, võimalik on kaasa osta keskust tutvustavaid postkaarte ja meeneid. Keskuse lahtiolekuaegadel saab külastada ka kohvikut.  Grupid saavad toitu ka ette tellida, kirjutades kohvik@arvopart.ee.

Torn

Vaatetorn on avatud kevadest sügiseni keskuse lahtiolekuaegadel. 2020. aastal on torni on võimalik külastada kuni 2. oktoobrini! Torni pääseb keskuse pileti alusel korraga kuni 8 inimest.

Juhendatud ringkäik Arvo Pärdi Keskuses

Kutsume oma külastajat avastama Arvo Pärdi keskuse hoonet ning tutvuma nii keskuse igapäevaste tegevuste kui ka kaugemate eesmärkidega. Jalutame üheskoos selles omapärase arhitektuuriga majas ning uurime, missuguseid dokumente hoitakse Arvo Pärdi isikuarhiivis ja mida on neil jutustada helilooja loomingu kohta. Ringkäike on võimalik tellida eesti, inglise, vene ja soome keeles. Gruppidel palume eelnevalt registreerida aadressil info@arvopart.ee.

Pood