fbpx

Oleme avatud kõigile, kes tunnevad huvi Arvo Pärdi muusika ja mõttemaailma vastu. Keskuses on mitmeid võimalusi helilooja muusika kuulamiseks, selle sügavamaks mõistmiseks ja lahtimõtestamiseks. Palume keskuse külastust planeerivatel gruppidel (alates 10st inimesest) oma tulekust teada anda aadressil info@arvopart.ee.

Külastajainfo: +372 335 3000

Audiogiid

Keskuse infolauast saab laenutada audiogiidi, mis pakub võimalust iseseisvalt kuulata suurt osa Arvo Pärdi loomingust ning teha virtuaalse giidi saatel keskuses ringkäik.

Lühidokumentaal „Muusikajanu“

Keskuse saalis linastub Jaan Tootseni ja Jaak Kilmi lühidokumentaal „Muusikajanu“ (2018, 20 min), mis heidab pilgu Arvo Pärdi elule ja loomingulisele kujunemisele. Filmi saab vaadata kinotoas keskuse lahtiolekuaegadel igal täis- ja pooltunnil.

Püsinäitus „Kui sa otsid nagu nullist peale“

Keskuse esimene püsinäitus viib külastajad rännakule Arvo Pärdi mõttemaailma, kohtuma helilooja aastakümnete jooksul kirja pandud mõtisklustega vaikuse, sõna ja heli üle. Need on mõisted, milleni Pärt jõudis oma helikeele otsingutel ning mis defineerivad tema loometehnika – tintinnabuli – tuuma. Iga helilooja on vastamisi sarnaste küsimustega, kui tema ees on tühi noodipaber. Ta alustab otsinguid ikka ja jälle algusest, „nagu nullist peale“, võttes vastutuse oma loomingu eest, oma kuulajate ees. Näituse on kujundanud Angelika Schneider.

Käsikirjade väljapanek

Näitus kui mõtterännak Arvo Pärdiga viib vitriinini, mis võimaldab sissevaadet helilooja loomeprotsessi käsikirjade kaudu. Sellel mikronäitusel on väljas helilooja originaalkäsikirjad alates esimestest ideedest muusikapäevikutes, teose kavandamisel valminud skeemidest ja visanditest kuni teose puhta partituurini. Saab näha ka loomekriisi ajal appi võetud kunstitegevuse ainsat allesjäänud vilja – helilooja maalitud lillepotti.

Kontserdid ja vestlusõhtud

Arvo Pärdi Keskuse saal sobib oma akustika poolest eelkõige kammerkontsertideks. Rahuliku metsavaatega saalis on 150 istekohta ning siin on võimalik korraldada ka konverentse ja filmilinastusi.

Raamatukogu ja arhiiv

Raamatukogu pakub võimalust süveneda teoloogia-, muusika- ja kunstialasesse kirjandusse. Siit leiab kõigi Arvo Pärdi heliteoste trükipartituurid, samuti ootavad lugejaid käsitlused Arvo Pärdi loomingu kohta. Kasutada saab ka elektroonilisi muusikaleksikone ning kokkuleppel raamatukoguhoidjaga on võimalik kasutada privaatset lugemistuba. Lugemistoa broneerimiseks palume kirjutada toomas@arvopart.ee. Uurijatele on avatud ka helilooja isikuarhiiv, mis säilitab ja mõtestab Arvo Pärdi loomingulist pärandit. Koju raamatuid ei laenutata.

Kabel

Keskuse avaraimas siseõues asuvasse Kreeka stiilis kabelisse pääseb raamatukogu kaudu. Vaikse ja hämarana sobib see mõtiskluseks ja enesesse süüvimiseks ning on avatud kõigile külastajatele. Kabel on pühendatud kahele idakiriku 20. sajandi pühakule, Athose pühale Siluanile ja Athose pühale Sofronile, kelle õpetus on Arvo Pärti sügavalt mõjutanud. Seinamaalingute autor on ikoonimaalija, diakon Nikita Andrejev.

Lastele

Kohviku servas asuval mängulisel lastealal saab oma teadmisi proovile panna Arvo Pärdi teemalises viktoriinis, kuulata valikut helilooja teostest ning vaadata multifilme, millele Pärt noore heliloojana on muusika kirjutanud.

Pood ja kohvik

Arvo Pärdi Keskuse poest leiab valiku Arvo Pärdi muusikaga noote ja heliplaate ning teemakohast kirjandust, võimalik on kaasa osta keskust tutvustavaid postkaarte ja meeneid. Keskuse lahtiolekuaegadel saab külastada ka kohvikut. Grupid saavad toitu ka ette tellida, kirjutades kohvik@arvopart.ee.

Torn

Vaatetorn on avatud maist kuni septembri lõpuni keskuse lahtiolekuaegadel. Torni pääseb keskuse pileti alusel korraga kuni 8 inimest.

Juhendatud ringkäik Arvo Pärdi Keskuses

Kutsume oma külastajat avastama Arvo Pärdi keskuse hoonet ning tutvuma nii keskuse igapäevaste tegevuste kui ka kaugemate eesmärkidega. Jalutame üheskoos selles omapärase arhitektuuriga majas ning uurime, missuguseid dokumente hoitakse Arvo Pärdi isikuarhiivis ja mida on neil jutustada helilooja loomingu kohta. Ringkäike on võimalik tellida eesti, inglise, vene ja soome keeles. Gruppidel palume eelnevalt registreerida aadressil info@arvopart.ee.

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri