fbpx

Keskusest

Püsinäitus

Kui sa otsid nagu nullist peale

Keskuse esimene püsinäitus viib külastajad rännakule Arvo Pärdi mõttemaailma, kohtuma helilooja aastakümnete jooksul kirja pandud mõtisklustega vaikuse, sõna ja heli üle. Need on mõisted, milleni Pärt jõudis oma helikeele otsingutel ning mis defineerivad tema loometehnika – tintinnabuli – tuuma. Iga helilooja on vastamisi sarnaste küsimustega, kui tema ees on tühi noodipaber. Ta alustab otsinguid ikka ja jälle algusest, „nagu nullist peale“, võttes vastutuse oma loomingu eest, oma kuulajate ees. Näitusel kasutatud Arvo Pärdi mõtteid saavad vaegnägijad kuulata audiogiidi vahendusel, loeb näitleja Rain Simmul.

Käsikirjade väljapanek

Näitus kui mõtterännak Arvo Pärdiga viib vitriinini, mis võimaldab sissevaadet helilooja loomeprotsessi käsikirjade kaudu. Sellel mikronäitusel on väljas helilooja originaalkäsikirjad alates esimestest ideedest muusikapäevikutes, teose kavandamisel valminud skeemidest ja visanditest kuni teose puhta partituurini. Saab näha ka loomekriisi ajal appi võetud kunstitegevuse ainsat allesjäänud vilja – helilooja maalitud lillepotti.

 

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri