fbpx

Keskusest

Raamatukogu

Arvo Pärdi Keskuse raamatukogu tuum on Arvo ja Nora Pärdi isiklik raamatukogu, kuhu kuulub umbes 2000 raamatut, peamiselt muusikast, kunstist ja teoloogiast. Kõige rohkem leidub nende seas õigeusu teoloogiat ja vaimsust käsitlevat kirjandust, mis on olnud helilooja oluliseks inspiratsiooniallikaks.

Sellele lisandub järk-järgult muusikaajaloolist, muusikateaduslikku, biograafilist ja teoloogilist kirjandust. Raamatukogu täieneb ka keskuse külaliste ja Arvo Pärdi loomingu austajate kingitud teostega.

Raamatukogu koondab ka võimalikult täielikku kogu teaduslikke ja populaarteaduslikke käsitlusi Arvo Pärdi heliloomingust. Siit leiab kõigi Arvo Pärdi heliteoste kehtivad trükipartituurid – teoste viimased, parandatud noodiväljaanded, mis on aluseks järgmistele esitustele.

Raamatute kõrval pakume edaspidi võimalust kuulata ja vaadata ka heli- ja videosalvestisi. Lisaks on muusikakogus suur hulk Arvo Pärdi loometeel temaga kokku puutunud heliloojate ja interpreetide heliplaate.

Meie kogud on kirjeldatud e-kataloogis ESTER. Raamatukogu on üles ehitatud avakoguna, mis tähendab, et enamikku raamatuid on lugejatel võimalik avariiulitel ise silmitseda ja lehitseda. Eraldi tuleb tellida vaid kõige väärtuslikumaid ja haruldasemaid raamatuid.

Kogud on riiulitele paigutatud universaalse kümnendliigituse (UDK) alusel, raamatute lihtsamaks leidmiseks soovitame enne tutvuda raamatukogu teejuhiga.

 

Mida raamatukogus teha saab?

Arvo Pärdi Keskuse raamatukogu teavikuid saab kasutada vaid kohapeal, koju raamatuid ega heliplaate ei laenutata. Kui teil pole võimalik raamatukogu külastamiseks Laulasmaale tulla, võib raamatuid lugemiseks tellida meie koostööpartneri Eesti Rahvusraamatukogu lugemissaalidesse.

Kohapeal on teil tasuta võimalik:

  • küsida nõu raamatukogu ja arhiivi kasutamisel;
  • kasutada raamatukogusse ostetud andmebaase;
  • tutvuda arhiivimaterjalidega Arvo Pärdi infosüsteemi APIS kaudu (alates aprillist 2019);
  • teha lugemistoas uurimistööd;
  • kuulata muusikat ja vaadata videosalvestisi (alates aprillist 2019).

Raamatukogu teejuht

Tasu eest on võimalik:

  • paljundada;
  • printida ja skaneerida;
  • tellida bibliograafia koostamist;
  • tellida infootsingu koolitust üksikisikutele või rühmadele.

Teenuste hinnakiri

 

Uudiskiri