fbpx

Tule sõbraks

Arvo Pärdi Sõprade Selts

Arvo Pärdi Sõprade Selts (SõSe) loodi 2017. aastal, et nõu ja jõuga toetada Arvo Pärdi Keskuse tegevust. Seltsi siht on luua toetajate võrgustik, kes soovivad panustada Arvo Pärdi pärandi ja sõnumi hoidmisse, samuti toetada laiemalt keskuse tegevust kultuuri ja kunsti valdkonnas.

„Meie perekonna algatust on saatnud seltskond pühendunud toetajad juba alates 2007. aastast – kolm aastat enne Arvo Pärdi Keskuse sündi. Sellest ajast on meie teekonnal olnud mitu verstaposti, millest kõige märkimisväärsem on olnud Arvo Pärdi Keskuse avamine aastal 2018. Näen meie sõpru, heategijaid ja suurtoetajaid, kes on kõik osa Arvo Pärdi Sõprade Seltsist, kui Arvo Pärdi Keskuse laiendatud perekonda.

Ootan põnevusega meie tulevasi kohtumisi nii Arvo Pärdi Keskuses Eestis kui ka kontsertidel ja festivalidel mujal maailmas.”

Michael Pärt, nõukogu esimees

Sõprade Seltsi liikmed kohtuvad sündmustel ja kontsertidel nii Arvo Pärdi Keskuses kui ka mujal maailmas.Varasemalt on SõSe kohtunud järgmistel kontsertidel:

  • Muziekgebouw kontserdimaja korraldatud Pärt Festival 2022 avakontsert Amsterdamis (2022)
  • „Swansong. Hamburger Fassung” esmaettekanne Elbphilharmonies (2021)
  • „O Holy Father Nicolas” esmaettekanne New Yorgis Metropolitani muuseumis (2021)
  • Kunstikeskuse The Shed avamine New Yorgis (2019)
  • „Aadama passioon” (lavastaja Robert Wilson) Berliini kontserdimajas (2018)
  • Auhinnatseremoonia Vatikanis, kus Arvo Pärdile anti Ratzingeri preemia (2018)
  • Foundation Louis Vuitton Paris (2017)
  • Elbphilharmonie Hamburg hooaja avamine (2017)
  • Walt Disney Hall: Pärt & Mozart festival (2015)

Lisaks keskuse hoone valmimisele on toetajad pannud õla alla ka mitmetele teistele projektidele. Näiteks on toetajate abiga valminud püsinäitus „Kui sa otsid nagu nullist peale”, meie keskuse kabel, oleme ostnud Steinway kontsertklaveri ning välja andnud ainulaadse foto- ja esseeraamatu Arvo Pärt Centre & Nieto Sobejano Arquitectos. A Common Denominator. Ühine nimetaja”. Keskus areneb pidevalt ja lisandub uusi tegevussuundi. Igal aastal võtame fookusesse kaks kuni kolm projekti, mille jaoks raha kogume. 

Tutvu selle aasta projektidega siin:

SõSe toetatavad projektid 2023

Residentuurimaja „Aliina” ehitus

Alates 2021. aastast võõrustab keskus residente – anname igal aastal välja kaks stipendiumi ja võimaldame ka teistel huvilistel kasutada meie ruume loometöö tegemiseks. Praegu saab residentuuris viibida korraga üks inimene. Keskusele kuuluva kahe majaga Aliina kinnistu ümberehitus tagaks tööruumid ja majutusvõimaluse kuni neljale samaaegsele residendile. Lisaks residentidele saame ümberehituse järel majutust pakkuda esinejatele ja arhiivi külastavatele uurijatele.

Hooaja programm

Keskuses on 150-kohaline saal, mis oma rahuliku metsavaatega loob erilise õhustiku kontsertideks ja salvestusteks. Lisaks leiavad seal aset loengud, vestlusõhtud ja filmilinastused. Sündmuste programmi koostades soovime kaasata lisaks Eesti tipp-interpreetidele ka artiste välismaalt, kelle puhul tuleb katta nende majutus- ja transpordikulud. 

Arvo Pärdi Infosüsteemi (APIS) platvormi uuendamine

Keskuse süda on arhiiv, mis sisaldab helilooja loominguga seotud infot ja dokumente nii füüsilisel kui ka digitaalsel kujul. Mitmekesise arhiivimaterjali hulka kuuluvad käsikirjad, fotod, salvestised, kirjavahetus teoste tellijate, kirjastajate ja muusikutega, filmid ning teised helilooja elu, loomingut ja selle retseptsiooni puudutavad materjalid. Selleks, et ka huvilised saaksid nende materjalidega tutvuda oleme loonud andmebaasi APIS (Arvo Pärdi Infosüsteem), mida saab kasutada meie raamatukogus. Tänaseks on infosüsteemi senine lahendus vananemas ja lähiajal on see töö tõrgeteta jätkumiseks vaja üle viia uude tarkvarakeskkonda.

Arvo Pärdi Sõprade Seltsiga saad liituda alates annetusest väärtusega 150 €, täites ankeedi

Liitu ja anneta

Toetajad meist

Ega ma ei olnudki siiani mõelnud toetamise sügavamatele põhjustele, kuna esmalt soovisin jätkata oma elukaaslase Andrese poolt alustatud tegevust. Nüüdseks aga näen rõõmuga kuidas minu igakuine väike toetus genereerib palju suuremas mastaabis positiivsust paljudele inimestele, mille eest suur tänu ka teile!

Kadi Raidvere
, SõSe liige alates 2020

 

Arvo Pärdi muusika puudutab mind sügavalt, selle lihtsus, puhtus ja selgus. Arvo Pärt taandab kõik olulisele – see teravdab pilku ja lubab väheses täiuslikku ilu näha. Tema muusikas ma kogen rahu, mida meie ärevas maailmas harva veel leiab. Ma saan aimu rahust, mida meie sõjakas maailmas on raske ette kujutada. Piibel annab sisemisele ja välisele rahule nimetuse “šalom”. Arvo Pärdi muusika toob mind sellele „šalomile“ lähemale. Oma toetusega Arvo Pärdi keskusele saan ma anda panuse, et see väärtuslik ja rikastav elamus oleks kättesaadav rohkematele inimestele.

Cornelius Berger
, keskuse püsiannetaja alates 2019

Seltsis on kolm liikmetaset:

Sõber

Sõber – toetab Arvo Pärdi Keskuse tegevust igal aastal vähemalt 150 € väärtuses

Sõbrana saad aasta jooksul endale ja kaaslasele tasuta pileteid Arvo Pärdi Keskuse korraldatud sündmustele, infot maailmas toimuvate kontsertide ja Arvo Pärdiga seotud sündmuste kohta ning soovi korral nimelise tunnustuse keskuse veebilehel.

Heategija

Heategija – toetab Arvo Pärdi Keskuse haridusprogramme, loomelugusid, loenguid ja kontserte igal aastal vähemalt 5000€ väärtuses

Heategijana saad kõik sõbra eelised, millele lisandub võimalus külastada keskust tasuta koos sõpradega ning üks tasuta juhendatud ringkäik keskuses ja võimalus külastada Arvo Pärdi muusikaga kontserdi proovi kas keskuses või muus kontserdipaigas. Kahe järjestikuse toetus aasta järel saab heategijast Suurtoetaja. 

Suurtoetaja

Suurtoetaja – toetab konkreetset projekti alates 10 000€

Suurtoetajana saad kõik sõbra ja heategija eelised, millele lisandub tasuta eksklusiivne ringkäik kõigis keskuse ruumides (k.a. tavakülastajale suletud aladel) ja faksiimile Arvo Pärdi käsikirjast. Suurtoetaja staatusega kaasneb seltsi viieaastane liikmelisus.

Kord aastas toimub üks eriline muusikasündmus, mille raames on kõigil Arvo Pärdi Sõprade Seltsi liikmetel võimalus kokku tulla. Kohtumine leiab aset igal aastal erinevas riigis, et kõikidel liikmetel üle maailma oleks võimalik osaleda.

Küsimuste korral võtke meiega ühendust:

Sandra Perens
sandra@arvopart.ee 

Uudiskiri