fbpx

Väljaanded

Arvo Pärt Centre & Nieto Sobejano Arquitectos. A Common Denominator. Ühine nimetaja

Foto- ja esseeraamat Arvo Pärdi Keskuse arhitektuurist viib lugeja teekonnale, milles keskuse hoone avaneb üheksa fotograafi pilgu läbi. Nendeks on Roland Halbe, Tõnu Tunnel, Arne Maasik, Paco Ulman, Birgit Püve, Kaupo Kikkas, Priit Grepp, Kris Moor ja Riho Kirss.

Kuid raamat ei paku üksnes pilkupüüdvaid visuaale hoone arhitektuurist. Teos sisaldab ka tundlikku dialoogi muusikaliste käsikirjade ja arhitektuurijooniste vahel, sümboolse silla Arvo Pärdi loomingu ning Fuensanta Nieto ja Enrique Sobejano arhitektuuri vahel loovad peatükkide alguses paiknevad mõtted helilooja päevikutest. Viis esseed (autorid Michael Pärt, Enrique Sobejano, Fuensanta Nieto, Covadonga Blasco Veganzones, Kristina Kõrver ja Nikita Andrejev) heidavad valgust muusika, arhitektuuri, looduse ja teoloogia kokkupuutepunktidele sellel loomingulisel teekonnal.

Raamatu minimalistlikku kujundust (Angelika Schneider) täiendavad läbipaistvale paberile kantud arhitektuurijoonised, mis teevad sellest erilise väljaande nii sisult kui ka vormilt.

Teose väljaandja on Saksamaa arhitektuurikirjastus ArchiTangle. Raamatuesitlus toimus 7. detsembril 2020 kell 15 ERRi kultuuriportaalis otseülekandena Arvo Pärdi Keskusest.

Originaalpealkiri: Arvo Pärt Centre & Nieto Sobejano Arquitectos. A Common Denominator. Ühine nimetaja
Idee: Covadonga Blasco Veganzones, Fuensanta Nieto, Enrique Sobejano, Michael Pärt
Toimetaja: Michael Pärt
Kujundus: Angelika Schneider
Väljaandja: ArchiTangle
Trükikoda: DZA Druckerei zu Altenburg GmbH
© 2020 ArchiTangle GmbH, Arvo Pärdi Keskus ja autorid
Riik: Saksamaa
Ilmumisaasta: 2020
Keeled: inglise, eesti
Lehekülgi: 196

Raamatut on võimalik osta Arvo Pärdi Keskuse veebipoest.

 

Lisaks
Raamat, mis mängib arhitektuuri ja muusika seosega. Triin Ojari intervjuu Arvo Pärdi Keskuse arhitekti Enrique Sobejanoga (ilmunud 19.01.2021 ajalehes Postimees)

Raamatuesitlus (7.12.2020)

Uudiskiri