Väljaanded

Lapsepõlve lood

Oktoober 2015

6. oktoobril esitlesid Eesti Rahvusringhääling, Arvo Pärdi Keskus ja Raadio Laste Laulustuudio uut CD plaati „Lapsepõlve lood”, kuhu on kogutud valik Arvo Pärdi lastelaule, mis on kirjutatud ajavahemikul 1956-1970 enamasti näidenditele ja multifilmidele. Neist suur osa on tänaseni vaid arhiiviriiulitel seisnud.

Plaat on sündinud laulja ja dirigendi Kadri Hundi algatusel, soovist salvestada Arvo Pärdi lasteloomingut Raadio Laste Laulustuudioga ning seda ka laiemalt Eesti laste- ja mudilaskooride repertuaari tuua. Plaadi jaoks valmisid helilooja Tauno Aintsil koostöös Arvo Pärdiga klaviiridest ja filmimuusika partituuris laiali paisatud lauludest uued värvikad instrumentaalseaded. Kõik seaded on plaadil ka eraldi fonogrammidena välja toodud – eelkõige hõlbustamaks muusikaõpetajate tööd ning andmaks lastele võimaluse kasvõi kodus ansambli saatel laulda.

Arvo Pärdi Keskuse ja kirjastuse Universal Edition koostöös on ilmunud ka plaadil kõlavate laulude koorinoodid eesti, inglise ja saksa keeles nii klaverisaatega kui ka ansambliseades. Täpsem info www.universaledition.com.

Plaadi esitluskontsert toimus 6. oktoobril kell 19 Vene Kultuurikeskuses festivali Sügisjazz 2015 raames.

Projekti rahvusvaheline esitlus toimub 21. oktoobril kell 19 Berliinis mainekas Dussmann KulturKaufhausis KulturBühne saalis. Vt Dussmann KulturKaufhaus.

Lisaks:
Loe lähemalt: www.jazzkaar.ee
Vt ka Universal Editioni ajakiri MusikSalon

Meedias:
Suuruse soe puudutus: Arvo Pärdil jagus kontserdil lastele aega ja lahkeid sõnu – 07.10 Maaleht, Bianca Mikovitš
Galerii ja video: Arvo Pärdi lastelaulude plaadi esitluskontsert – 06.10 Postimees

Plaat ja noodid on saadaval Arvo Pärdi Keskuse veebipoes siin.

Seoses valitsuse kehtestatud piirangutega on Arvo Pärdi Keskus 3.-28. märtsini suletud.

Pood