fbpx

Väljaanded

Mängime Pärti

Arvo Pärdi Keskuse, Vanalinna Hariduskolleegiumi, filmistuudio Minor Film ja muusikakirjastuse Universal Edition koostöö tulemusena valmis õpilaskontserdist ja proovidest 2012. aasta kevadel DVD-komplekt „Mängime Pärti”.

2011. aasta kevadtalvel osales Arvo Pärt Vanalinna Hariduskolleegiumi kutsel maestro autorikontserdi ettevalmistusel, juhendades noori muusikuid lasteaiast gümnaasiumieani. Režissöör Dorian Supin ja Stuudio Minor Film jäädvustasid kogu protsessi – prooviperioodi ja kontserdi – ning sellest sündis DVD-komplekt, mis koosneb kahest plaadist: teoste õppimisest helilooja juhendamisel valmis DVD „Proovime Pärti” (201 min) ja kontserdist DVD „Mängime Pärti” (75 min). DVD „Proovime Pärti” sisaldab lisaks proovidele ka Arvo ja Nora Pärdi vestlust „Väga lihtne ja seletamatu”.

Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikakooli juhataja Peeter Sarapuu jagab oma muljeid:

„Nii muusikud kui muusikateadlased on läbi aegade unistanud: „Kui oleks võimalik küsida heliloojalt endalt …” Käesoleval DVD-l on neid unistusi viidud reaalsusse. Valminud DVD-komplekt, eriti esimene plaat, millele on jäädvustatud protsess, kuidas helilooja juhendas oma lugude õppimist, avades taustateadmisi, oma mõtteid ja nägemusi, aga ka seda, kuidas ta neid lugusid näeb tänapäeval, on väärtuslik dokument. See on väga eriline infoallikas – mitte ainult muusikaõppuritele, vaid ka küpsetele interpreetidele, samuti muusikateadlastele – kõigile, kes soovivad süveneda Arvo Pärdi loomingusse.”

DVD-komplekti valmimisele panid õla alla Kultuurkapital ja Swedbank.

Heli formaat: Dolby Stereo
Pildi formaat: 16:9
Subtiitrid: inglise, saksa, vene, soome, hispaania, itaalia, prantsuse
Kogukestus: 276 min
Buklet: 24 lk (eesti ja inglise keeles)
Tootja: Arvo Pärdi Keskus, Vanalinna Hariduskolleegium, Minor Film, Universal Edition
Plaatide arv: 2
Ilmumisaeg: 2012

DVD-komplekti on võimalik osta Arvo Pärdi Keskuse veebipoest.

Uudiskiri