fbpx

Väljaanded

Vestlused kloostris

Idakiriku pärimust tutvustav raamat põhineb vestlustel, mida munkpreester Rafael (Noica) pidas Inglismaal Essexis püha Ristija Johannese kloostri elanikele ja külalistele. Isa Rafaeli vestlusi võib käsitleda omamoodi sissejuhatusena Athose püha Siluani ja püha Sofroni vaimupärandi juurde.

1942. aastal Rumeenias tuntud filosoofi Constantin Noica peres sündinud isa Rafael (Răsvan Noica) kohtus oma vaimsete otsingute teel Essexi Ristija Johannese kloostri asutaja, oma tulevase vaimuliku isa Sofroniga, kelle kõrval veetis üle kolmekümne aasta. Praegu elab isa Rafael erakuna Lääne-Karpaatia mägede vaikuses.

„See, millest isa Rafael siin räägib, on üks iidne tõe otsimise ja tundmise traditsioon, mis on suurem kui tema ja ta õpetaja ning mida on põlvest põlve edasi antud. .. See tõe otsing ja tunnetamine .. on seega sisuliselt üks armastuslugu. See on lugu tõest kui igavesest ja kadumatust jumalikust armastussuhtest, mille isa Rafael tundis ära püha Sofroni .. elus ning mis pani ka teda ennast avama, armuma ning tahtma oma elu sellisel viisil elada,“ kirjutab raamatu eessõnas teoloog Tauri Tölpt.

Mõte avaldada isa Rafaeli vestlused eestikeelse raamatuna tuli Pärtide perekonnalt, kelle tutvus kloostri asutaja, isa Sofroni ja tema abilise, isa Rafaeliga kasvas üle kümne aasta kestnud tihedaks ja lähedaseks suhtluseks. Arvo ja Nora Pärt meenutavad armastuse ja tänuga isa Rafaeli, kelle vaimne teekond on kantud erakordsest sisemisest soojusest, ehedusest ja vabadusest.

Raamatu on tõlkinud Marrit Andrejeva ja kujundanud Angelika Schneider. Raamatut ilmestavate fotode hulgas leidub Essexi Ristija Johannese kloostri vaateid ja portreefotosid.

Originaalpealkiri: Живи мя по словеси Твоему. Духовные беседы / Vestlused kloostris
Autor: munkpreester Rafael (Noica)
Tõlge: Marrit Andrejeva
Toimetaja: ülempreester Toomas Hirvoja, Carl Eric Simmul, Aile Tooming
Kujundus: Angelika Schneider
Väljaandja: Arvo Pärdi Keskus
Riik: Eesti
Ilmumisaasta: 2020
Keel: eesti
Lehekülgi: 248

Raamatut on võimalik osta Arvo Pärdi Keskuse veebipoest.

Uudiskiri