fbpx

Uudised

Aasta Ehitusprojekt 2018 on Arvo Pärdi Keskus

23.01.2019

 

Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõttete Liit ja Eesti Ehitusinseneride Liit kuulutas täna välja konkursside Aasta Ehitusprojekt 2018 ja Aasta Ehitusinsener 2018 võitjad.

Tööandjate majas toimunud auhinnagalal pälvis Aasta Ehitusprojekti tiitli Arvo Pärdi Keskus. Auhinna võtsid vastu Alexandra Sobral  (Nieto Sobejano Arquitectos) ja Ra Luhse (Luhse & Tuhal).

Hispaania arhitektide Fuensanta Nieto ja Enrique Sobejano (Nieto Sobejano Arquitectos) loodud Arvo Pärdi Keskuse hoone ehitusprojekt valmis koostöös Eesti arhitektuuribürooga Luhse & Tuhal. AS Ehitustrust alustas ehitusega 2017. aasta märtsis, hoone valmis 2018. aasta oktoobris.

“Arvo Pärdi Keskus oli meie jaoks väga eriline projekt” ütles Alexandra Sobral (Nieto Sobejano Arquitectos) auhinda vastu võttes. ”Oleme väga rahul kohalike partneritega, arhitektuuribürooga Luhse & Tuhal OÜ ning ehitustöid teostanud Ehitustrust OÜ-ga”, lisas ta.

“Arvo Pärdi Keskuse projekteerimist ja ehitamist iseloomustas suurepärane koostöö Hispaania arhitektidega. Tulemuseni jõudmine polnud lihtne, see nõudis maksimaalset pingitust kõigilt,” ütles Ra Luhse Luhse & Tuhal arhitektuuribüroost.

Aasta Ehitusinsener 2018 viie tunnustatud nominendi hulgas oli ka Arvo Pärdi Keskuse ehituse projektijuht Jaano Tootsi ASist Ehitustrust.

Arvo Pärdi Keskuse arhitektuur tõukub viisnurksete sisehoovide mustrist, interjöör on voolav ja tajutav ühe ruumina. Majas asuvad lisaks arhiivi- ja tööruumidele raamatukogu, 150-kohaline kammersaal, näituseala, videoruum ja õppeklassid.

Monoliitbetoonist hoonet ilmestavad suured klaaspinnad, teraspostidega raamistatud puitfassaad ning tsinkplekist katus. Siseviimistluses domineerib naturaalne tammepuit ning parkett. Hoone pindala on 2385 m2.

Konkursile Aasta Ehitusprojekt 2018 esitati 17 ehitist, neist 10 hoonete ning 7 rajatiste kategoorias.

Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõttete Liit

Eesti Ehitusinseneride Liit – http://www.ehitusinsener.ee/

 

 

Uudiskiri