fbpx

Uudised

Aasta klassikaalbum on „The Deer’s Cry“

27.01.2017

Ansambli Vox Clamantis plaat „Arvo Pärt. The Deer’s Cry“ pälvis selle aasta Eesti muusikaauhindade jagamisel aasta klassikaalbumi tiitli. Plaadi andis välja tunnustatud plaadifirma ECM.

„See plaat on ühe pika teekonna tähiseks. Arvoga koos käia, koos töötada, tema tähelepanekuid kuulata ja jälgida – see on väga meeldiv ja rikastav protsess ning suur privileeg,“ ütles ansambli Vox Clamantis kunstiline juht ja dirigent Jaan-Eik Tulve.

„Plaadil on Arvo Pärdi lood, mida aastate jooksul oleme laulnud kuni kõige viimase looni välja. Kui plaat meeldib, siis see tähendab seda, et see sõnum on puudutanud. Puudutanud neid, keda on määratud puudutama.“

Plaadil kõlab Arvo Pärdi koorimuusika, mis on loodud peamiselt pärast 2000. aastat. Kõrvuti tuntumate teostega, nagu „Da pacem Domine“ ja „The Deer’s Cry“, leiduvad plaadil ka harva salvestuseni jõudnud vokaalinstrumentaalteosed, nagu „Von Angesicht zu Angesicht“, „Sei gelobt, du Baum“ ja „Veni Creator“. Plaadil kõlab teose „Habitare fratres in unum“ esmasalvestus. Albumi nimilugu „The Deer`s Cry“ on pühendatud Eric Marinitschile, kes on Arvo Pärdi esindaja kirjastuses Universal Edition.

CD „The Deer’s Cry“ on salvestatud Tallinna Issanda Muutmise peakirikus 2013. ja 2014. aasta sügisel. Helirežii Igor Kirkwoodilt ja Margo Kõlarilt, salvestuse kunstiline juht oli Helena Tulve, mastering Manfred Eicher ja Christoph Stickel, produtsent Manfred Eicher.

Vox Clamantis on saanud plaadi „The Deer`s Cry“ eest teisigi kõrgeid tunnustusi. Album pälvis näiteks äsja prantsuse muusikaajakirjanike mainekaima tunnustuse Diapason d’Or, mida annab välja ajakiri Diapason. Ka prantsuse muusikaajakiri Classica pidas seda albumit oma kõrgeima tunnustuse Choc de Classica vääriliseks.

Aasta klassikaalbumi nimetusele olid nomineeritud ka ECMi välja antud plaat „Tõnu Kõrvits. Mirror“, album „Heino Eller. Keelpillikvartetid“, väljaandja Eesti Rahvusringhääling, ja plaatide sari „Great Maestros“ I-V, mille andis välja Estonian Record Productions.

Aasta klassikaalbumi kandidaatide nimekiri koostati Eesti Muusikanõukogu liikmete ettepanekute alusel. Nominendid nimetas Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Fonogrammitootjate Ühingu valitud žürii.

Rõõmustame koos teiega, Vox Clamantis.

Loe lähemalt.
Intervjuu Vox Clamantise dirigent Jaan-Eik Tulvega.

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri