fbpx

Uudised

“Adam’s Lament” kandideerib auhinnale Classic BRIT Award

26.09.2013

2. oktoobril kuulutatakse Londonis toimuval tseremoonial välja Classic BRIT 2013 auhindade saajad. Helilooja kategoorias on üks kolmest nomineeritust ka Arvo Pärt teosega “Adam’s Lament” (ECM, 2012).

Classic BRIT Award on osa Briti fonogrammitootjate ühingu aastaauhindadest BRITS. Neid auhindu võib pidada vasteks ameeriklaste Grammydele.

 

Arvo Pärt on olnud Classic BRIT Awardi laureaat kahel korral: 2003. aastal nüüdisheliteose kategoorias orkestripala “Orient & Occident” eest ning 2011. aastal pärjati ta Royal Albert Hallis toimunud tseremoonial aasta heliloojaks.

Alates teose loomisest on „Adam’s Lamenti” mitmel pool maailmas ette kantud juba kolmekümne kaheksal korral. Erakordselt õnnestunult kõlas teos hiljuti eesti muusikute esituses Hamburgis Schleswig-Holsteini muusikafestivalil, kus sel aastal oli pealkirja all „Bewegend baltisch” fookuses baltimaade muusika ja Arvo Pärt. ECM New Series alt ilmunud plaat „Adam’s Lament” oli BBC Music Magazine’i edetabelis 2013. aasta jaanuarikuu album.

“Adam’s Lament”:
http://www.ecmrecords.com/Catalogue/New_Series/2200/2225.php
http://player.ecmrecords.com/arvo_paert
http://www.theguardian.com/music/2012/oct/28/arvo-part-adams-lament-review
http://www.arvopart.ee/Uudiste-arhiiv/aadama-itk-istanbulis

Classical BRIT Awards:
http://www.classicfm.com

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri