fbpx

Uudised

Arvo Pärdi Keskus astus Eesti Muusika Infokeskuse liikmeks

02.03.2013

28. veebruaril toimunud koosolekul võeti Rahvusvaheline Arvo Pärdi Keskus vastu eesti olulisemaid süvamuusikaga seotud organisatsioone koondava Eesti Muusika Infokeskuse liikmeks.

Eesti Muusika Infokeskus ehk EMIK on asutatud 1995. aastal 15 süvamuusikaga seotud institutsiooni poolt ning keskuse põhieesmärgiks on eesti süvamuusika tutvustamine ja propageerimine nii kodu- kui ka välismaal. Praeguseks kuuluvad EMIKi liikmete hulka kõik eesti suurimad kontserdikorraldajad, süvamuusikaga muusikaga seotud organisatsioonid ja ühendused.

Koos Arvo Pärdi keskusega võeti 28. veebruaril toimunud üldkoosolekul EMIKi uueks liikmeks ka Tallinna Filharmoonia, samuti kinnitati uus juhatuse koosseis. Oma esindusisikute kaudu kuuluvad EMIKi uude juhatusse viis muusikaorganisatsiooni: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (Helena Tulve), Eesti Heliloojate Liit (Olav Ehala), Tallinna Filharmoonia (Marko Lõhmus), Eesti Rahvusringhääling (Tiia Teder) ja Eesti Arnold Schönbergi Ühing (Kerri Kotta), EMIKi juhatuse esimeheks valiti Helena Tulve.

EMIKu tegevus keskendub aktiivsele info levitamisele ja kogumisele eesti heliloojate ja nende teoste, muusikaorganisatsioonide ja -sündmuste, interpreetide ja muusikakollektiivide kohta.
Arvo Pärdi keskuse tuumaks on helilooja käsikirjalised materjalid, loominguline ja biograafiline varamu, arhiiv tegeleb nende materjalide süstematiseerimise ja haldamisega. Paralleelselt toimub nii füüsilise kui digiarhiivi ülesehitamine.
EMIKi liikmeks astumine on peatselt alles oma kolmandat tegevusaastat tähistavale keskusele oluline samm liitumaks eesti muusikainstitutsioone koondava katusorganisatsiooni tegevusega.

Vt lähemalt http://www.emic.ee/emik

Uudiskiri