fbpx

Uudised

Arvo Pärdi Keskus ja Swedbank sõlmisid koostöölepingu

07.02.2011

10. veebruaril kirjutati Rahvusvahelise Arvo Pärdi Keskuse ja Swedbanki vahel alla kolmeaastane koostööleping, mille kohaselt toetab Swedbank keskuse rajamist Eestisse.

Swedbanki  peadirektor Eestis, Priit Perens: „Arvo Pärt on eestlane, kes oma muusika kaudu kõneleb kogu vaimu ja ruumiga enda ümber. Mul on väga hea meel, et perekonna eestvedamisel jõudis maestro loomepärand pärast kolmekümmet Saksamaa-aastat Eestisse. Nii mina kui meie panga töötajad on uhked võimaluse üle aidata kaasa Keskuse rajamisele Eestisse.  Jakob Hurda sõnad „Kui me ei saa suureks rahvaarvult, peame saama suureks vaimult!“ annavad meile lootust ja innustavad meid. Meid, eestimaalasi, on endiselt vähe. Meie kohustus on hoida ja edasi anda vaimuenergiat, mis hingab ja elab suurmeister Pärdi loomingus. See annab võimaluse ka meil  suuremaks saada“, ütles Perens.

Arvo Pärdi Keskuse nõukogu liige Immanuel Pärt:  „Mul on hea meel, et leidsime toetaja, kes otsustas panna õla alla meie esimesi samme astuvale ettevõtmisele. Toetada midagi, mis avalikkusele avatud alles 3-4 aasta pärast, on suur heategu ja usaldus meie meeskonna vastu.“

Rahvusvahelise Arvo Pärdi Keskuse asutas 2009. aastal Arvo Pärdi perekond. Keskus on loodud helilooja pärandi talletamiseks ja tutvustamiseks järeltulevatele põlvkondadele. Tänasel päeval asub keskus Laulasmaal ja selle lähiaja prioriteediks on füüsilise ja digitaalarhiivi ülesehitamine. Praeguseks hetkeks on keskuse arhiivis digiteeritud ligi 10 000 fotot, 7000 lehte muusikalisi päevikuid ja 150 videosalvestust. Helilooja vaimsest pärandist moodustab see siiski üsna väikese osa. Alustatud on andmebaasi projekteerimisega.

Külastajatele on keskus plaanis avada 2015. aastal, mil on käivitatud uurimisinstituut, haridus- ja muusikakeskus, näituse- ja muuseumiekspositsioon ning kirjastamistegevus. Keskuse südameks jääb helilooja pärandit koondav kaasaegne arhiiv. Tulevikus võimaldab keskus teostada Arvo Pärdi muusikaga seotud uurimusi ja teadustöid, annab tervikliku ülevaate helilooja loomepärandist ning ligipääsu helilooja sõnumile ja käsikirjadele. Ühtlasi plaanib keskus anda välja stipendiume, kirjastada Pärdi ja tema loominguga seotud publikatsioone ning korraldada konverentse, kontserte ja meistriklasse.


Arvo Pärdi Keskus tänab Swedbanki toetuse ja
koostöö eest!

Uudiskiri