fbpx

Uudised

Arvo Pärdi keskus külastas Benjamin Britteni arhiivi

14.10.2013

Arvo Pärdi keskuse meeskond külastas Benjamin Britteni 100. sünniaastapäeva puhul taasavatud helilooja arhiivi tema endises kodus Aldeburghis, Inglismaal.

Kohtumise eesmärk oli luua suhteid ja vahetada kogemusi mitmeti väga sarnase olemusega organisatsiooniga.Benjamin Britteni kodumaja, The Red House’i kõrval on alates selle aasta suvest uurijatele avatud uus arhiivihoone, mis on esimene spetsiaalselt ehitatud helilooja arhiiv kogu Suurbritannias. Arhiivi haldava Britten-Pearsi fondi kommunikatsioonijuhi Kevin Goslingi sõnul tegeletakse helilooja pärandi säilitamise ja arhiivitöö kõrval aktiivselt ka Britteni loomingu laiema tutvustamisega. Kohtumisel rääkis BPFi tegevusest muusikahariduse teemadel ka Chris Milton ja arhiivi ning kogu kollektsiooni spetsiifikat tutvustas arhivaar Nicholas Clark.

Lisaks pea täielikult originaalsisustusega elumajale, kus Britten elas koos tunnustatud laulja Peter Pears’iga 1957. aastast kuni oma surmani 1976, on külastajatele avatud ka helilooja endine raamatukogu ja töötuba, kus on valminud mitmed helilooja tuntumad teosed. Peale uue arhiivihoone paikneb hoonetekompleksis ka ümberehitatud ruumidega ekspositsioonimaja, milles püsinäituse kõrval oleva galerii osas tuuakse vahelduvate näitustena jaokaupa välja valik säilitusruumides hoiul olevast ulatuslikust kunsti- ja maalikogust.
APK meeskonna silmis on kahe asutuse vahel mitmeid sarnasusi. Põhjalikult ettevalmistatud kohtumisel saadi vajalikke täpsustusi arhiivispetsiifika osas ja jagati kogemusi sellest, et arhiivi struktureerimine on väga pikaajaline protsess, mis jätkub paralleelselt muu tegevusega.
Reisi jooksul kohtuti ka festivali Aldeburgh Music korraldajatega, kes tutvustasid Benjamin Britteni ja Peter Pearsi algatatud muusikasündmuse käekäiku ja festivalikeskust, mis lisaks kontsertidele pakub võimalusi mitmesuguseks loometegevuseks ja ruume resideerivatele kunstnikele.

Uudiskiri