fbpx

Uudised

Arvo Pärdi Keskus õnnitleb Christopher Bowers-Broadbenti

22.01.2015

Arvo Pärdi Keskus õnnitleb silmapaistvat organisti ja heliloojat Christopher Bowers-Broadbenti, kes tähistas hiljuti oma 70. sünnipäeva. Christopher Bowers-Broadbenti seob Arvo Pärdiga väga pikaajaline koostöö. Enam kui kolmekümne aasta jooksul on ta salvestanud helilooja kõik teosed, milles on kasutatud orelit. Nende hulgas on nii suurvormid, nagu “Passio”, “Berliner Messe” ja “Miserere”, kui ka kompositsioonid väiksematele koosseisudele, nagu paljud vokaalteosed ja näiteks ka “My Heart’s in the Highlands”.

Christopher Bowers-Broadbent on ka helilooja, tema loomingu hulka kuuluvad paljude vokaal- ning oreliteoste kõrval ka kolm kammerooperit.

Christopher Bowers-Broadbent on oluline nõustaja Arvo Pärdi Keskusele. Pikemas perspektiivis loodab keskus uue hoone auditooriumisse luua võimaluse ka oreli ehituseks ning tunnustatud organisti kogemus ning nõuanded on selle planeerimisel hindamatuks abiks.

Foto on tehtud organisti 70. sünnipäeva tähistamisel Londonis käesoleva aasta 8. jaanuaril Gray’s Inni kabeli juures. Samas kabelis toimusid 2000. aasta märtsis teose “My Heart’s in the Highlands” proovid ja salvestus, mille helirežissöör oli helilooja poeg Michael Pärt. See taaskohtumine lõi emotsionaalse seose perekond Pärdi ja Christopher Bowers-Broadbenti pikaajalise sõpruse ja koostöö ajasillale.

Uudiskiri