fbpx

Uudised

Arvo Pärdi keskus osaleb esimesel Eesti ja Soome muusikakogude seminaril

26.05.2016

26.–27. maini toimub Helsingis esimest korda Eesti ja Soome muusikakogude seminar, mis toob kokku muusikavaldkonnas tegutsevate mäluasutuste töötajad. Eestist osaleb muusika- ja teatriakadeemia, teatri- ja muusikamuuseumi ning rahvusraamatukogu kõrval ka Arvo Pärdi keskus.

Seminaril käsitletakse mitmeid muusikaarhiivide tööd puudutavaid aktuaalseid küsimusi, näiteks seda, millele pöörata tähelepanu kogude koostamise juures, kuidas muuta info otsimist kasutajale lihtsamaks ja kuidas arhiivimaterjale avalikkusele esitada. Samuti räägitakse nüüdisaegsete digilahenduste ja e-formaatide kasutamisest.

Arvo Pärdi keskuse töötajate Anneli Kivisivi ja Kai Kutmani ettekanne keskendub väljakutsetele, mida pakub elava helilooja arhiivi ülesehitamine. Keskuse prioriteet arhiveerimise kõrval ongi praegu uue arhiivimaterjali loomine, intervjueerides heliloojat ning salvestades tema kommentaare ja mälestusi teoste loomisprotsessi ja tausta ning alates 1974. aastast peetud muusikapäevikute kohta.

Soome poolt võtavad seminarist osa Soome rahvusraamatukogu, Sibeliuse muuseumi, Rootsi kirjanduse seltsi, Helsingi kunstide ülikooli ja Helsingi ülikooli raamatukogu, Helsingi linnamuuseumi, Tampere ülikooli, Sibeliuse akadeemia raamatukogu, Jyväskylä ülikooli, Soome muusika infokeskuse, Oulu rakendusteaduste ülikooli, EBSCO infoteenuste ja muusikaarhiivi JAPA spetsialistid. Lisaks on seminaril esindatud ka Göteborgi ülikooli raamatukogu Rootsist.

Seminari korraldaja on Soome muusikakogude ühendus.

Uudiskiri