fbpx

Uudised

Arvo Pärdi keskus osaleb rahvusvahelises haridusprojektis „Music in Movement“

05.12.2016

Arvo Pärdi keskus osaleb rahvusvahelises haridusprojektis „Music in Movement“, mis soovib kaasahaaravalt ja uudselt tutvustada meie aja olulisi heliloojaid ning tuua sellega klassikalist nüüdismuusikat laiemale kuulajaskonnale lähemale. Seejuures on eriline tähelepanu uue muusika vahendamisel lastele ja noortele.

„Music in Movement“ keskendub neljale heliloojale, kes on oluliselt mõjutanud 20. sajandi muusikaloo kulgu. Nendeks on Kazimierz Serocki (1922-1981), Pierre Boulez (1925-2016), Louis Andriessen (1939) ja Arvo Pärt (1935). Nende heliloojate loomingu tutvustamiseks valmib ühine veebikeskkond, kus kasutaja leiab nii infot teoste kohta, saab lahendada interaktiivseid ülesandeid kui ka kuulata helinäiteid.

Arvo Pärdi keskuse tegevjuhi Anu Kivilo sõnul tuli projektis osalemise kutse keskusele äärmiselt sobival ajal. „Kavandame avatavasse keskusse haridusprogramme, mis kõnetaks erineva muusikalise ettevalmistusega külastajaid. „Music in Movement“ annab meile võimaluse saada värskeid ideid ja vahetada kogemusi meist märksa suuremate asutustega,“ märkis Kivilo. „Loodav veebikeskkond pakub kindlasti inspireerivaid avastusvõimalusi nüüdismuusika tundmaõppimiseks,“ lisas Kivilo.

Haridusprojekti eestvedajad on Madalmaade heli- ja kujutava kunsti instituut (Netherlands Institute for Sound and Vision) ja Poola rahvuslik audiovisuaalkunsti instituut (National Audiovisual Institute in Poland) ning peale Arvo Pärdi keskuse teeb selles kaasa ka Prantsuse rahvuslik audiovisuaalkunsti instituut (Institut national de l’audiovisuel). Projekti toetab Mondriaani fond (Mondriaan Fund).

Uudiskiri