fbpx

Uudised

Arvo Pärdi Keskus osaleb üle-eestilisel muuseumiööl

25.04.2017

„Nagu mänguasjadega mängimine on see muusika kirjutamine. Võtad, paned teistpidi, vaatad teiselt poolt. Jah, palju meil neid noote on – kaheksa nooti normaalsel heliloojal. Või seitse isegi.“ – Arvo Pärt.

Arvo Pärdi Keskus avab üle-eestilisel muuseumiööl, mis toimub sel aastal 20. mail, taas oma uksed ja ootab endale külla. Laste ja noorte kultuuriaastast inspireerituna on selle aasta teema „Öös on mänge“.

Kutsume osa saama ekskursioonist, mille käigus on harukordne võimalus kiigata areneva arhiivi sügavustesse ja näha materjale, mis heidavad valgust Arvo Pärdi loomingu kujunemisse.

Eriline tähelepanu on sel aastal lastel – esinevad Eesti Raadio Laste Laulustuudio noored interpreedid Kadri Hundi juhendamisel ja klaveril mängib Sten Lassmann. Lisaks muusika kuulamisele võivad Arvo Pärdi Keskust külastavad lapsed õppida ka ise selgeks ühe Arvo Pärdi lastelaulu.

Õhtu lõpetame tõsisema mängu – mõtlemisega. Vaikuse ja vaimsuse teemal  vestlevad Lembit Peterson ja Liivika Simmul, modereerib Jaan Tootsen.

Muuseumiöö programm:

18.00–18.45 Ekskursioon Arvo Pärdi Keskuses (NB! Vajalik eelregistreerimine aadressil info@arvopart.ee).
Samal ajal kui suured inimesed tutvuvad keskusega, saavad lapsed osaleda laulu- ja mänguringis.

18.00–18.45 Laste laulu- ja mänguring. Õpime selgeks ühe Arvo Pärdi lastelaulu!

19.00–19.30 Esinevad Raadio Laste Laulustuudio (Kadri Hundi juhendamisel) ja pianist Sten Lassmann (NB! Vajalik eelregistreerimine aadressil info@arvopart.ee).

20.00–21.00 Ekskursioon Harjumaa bussiringi osalejatele (reserveeritud).

21.30–23.00 Mõttemäng. Näitleja ja lavastaja Lembit Peterson ja Püha Johannese kooli direktor Liivika Simmul mõtisklevad vaikuse ja vaimsuse teemal. Modereerib Ööülikooli looja ja vedaja Jaan Tootsen. (NB! Vajalik eelregistreerimine aadressil info@arvopart.ee).

Uudiskiri