fbpx

Uudised

Arvo Pärdi Keskus pidas sarikapidu

26.10.2017

Arvo Pärdi Keskuse uue hoone ehitus on jõudnud olulise tähiseni – suurem osa majast on saanud katuse alla ning sellega on ka saavutatud maja maksimaalne kõrgus 10,55 meetrit.

Selle tähistamiseks korraldas Arvo Pärdi Keskus täna sarikapeo, millega keskus tänab ja kostitab ehitajaid ja ehituse peatöövõtjat ASi Ehitustrust.

Sarikapärja tõid hoone katuselt alla keskuse tegevjuht Anu Kivilo, nõukogu liige Immanuel Pärt ja helilooja Arvo Pärt.

„Viimase aasta jooksul olen iga päev kogenud, et ehituskunst on tõeline kunst, kus iga täpne tegevus loob midagi silmale nähtavat uut. Oleme ehitajatele südamest tänulikud nende pühendumuse, täpsuse ja kaasamõtlemise eest!“ tunnustas Anu Kivilo ehitajaid.

Arvo Pärdi Keskuse ehitus algas selle aasta märtsis ning kestab kuni 2018. aasta maikuuni, millele järgneb hoone sisustamine, ekspositsiooni rajamine ning arhiivi ja tööruumide sisseseadmine. Arvo Pärdi Keskus avab uksed külastajatele 2018. aasta oktoobris.

Hoone arhitektid on Fuensanta Nieto ja Enrique Sobejano Hispaania arhitektuuribüroost Nieto Sobejano Arquitectos, kelle võistlustöö „Tabula“ tunnistati 2014. aastal rahvusvahelise arhitektuurivõistluse võitjaks. Ehitusprojekt valmis koostöös Eesti arhitektuuribürooga Luhse & Tuhal. Hoone ehitaja on AS Ehitustrust.

Uue keskusehoone pindala on 2348 m2 ning majas asuvad arhiiv, raamatukogu, 140-kohaline kammersaal, näituseala, videoruum, õppeklassid ja töötajate ruumid. Uus hoone annab võimaluse ellu viia erinevaid Arvo Pärdi loomingut puudutavaid tegevusi, olles ühelt poolt terviklik isikuarhiiv ning teiselt poolt laiematele teemadele avatud uurimis- ja õppekeskkond, mille põhiline märksõna on loomine ja loomingulisus.

Arvo Pärdi Keskuse uue hoone ehitust rahastab Eesti riik. Maja avamisega tähistatakse ühtlasi Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.

Uudiskiri