Sündmused

500 aastat lauluga. Madrigalist stepini

Lavastus

R 6. mai 2022, 19.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

EMTA lavakunstikooli 30. lend
Lavastaja ja muusikajuht Riina Roose

Tutvustus

500 aastat lauluga. Madrigalist stepini

Kõlab ehk kõrgelennuliselt, aga tõesti-tõesti: EMTA lavakunstikooli 30. lend lendleb läbi viie sajandi, teejuhiks muusika. Mida siinmail on lauldud, kelle pilli järgi tantsitud? Mis on täiesti meie oma, mis võõras, mis üleilmne? Mida on siia toodud, mida laia maailma viidud?

Kas me oleme ääremaa, või, nagu on öelnud Marju Lepajõe: „Me võiksime võtta hoiaku, et me oleme tegelikult keskel. Me ei ole mitte ida ja lääne vahel, vaid meist lähtuvad ida ja lääs /—/.”

Need on killud kirevast muusikaajaloo mosaiigist, üks pilguheit. Kavas on nii a cappella laulmist kui ka pillilugusid, tantsu ja tralli, ütlemisi ja jutlemisi.

 

30. lennu lavastus saab teoks koostöös Arvo Pärdi Keskusega ja toimub kuuel korral: 28.04, 30.04, 01.05, 06.05, 07.05, 08.05.

 

Lavastaja ja muusikajuht Riina Roose

Laval EMTA lavakunstikooli 30. lennu üliõpilased: Hardo Adamson, Ma-ria Ehrenberg, Marta Aliide Jakovski, Elo Tuule Järv, Maria Teresa Kal-met, Alden Kirss, Merlin Kivi, Karel Käos, Maria Liive, Maarja Mõts, Jass Kalev Mäe, Hardi Möller, Roos Lisette Parmas, Tuuli Maarja Põldma, Erik Richard Salumäe, Margaret Sarv, Mark Erik Savi

Sündmused

Pood