fbpx

Sündmused

ANSEL

Installatsioon

R 14. mai 2021, 12.00-18.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Kaupo Kikkas

Tutvustus

NB! Külastajad lubatakse saali viieminutiliste vahedega. Seoses kehtivate täituvuspiirangutega tuleb näituse külastamise kellaaeg broneerida aadressil info@arvopart.ee.

Kutsume koos fotograaf Kaupo Kikkasega osa saama pildi- ja helirännakust „Ansel“, mis räägib fotode kaudu loo inimese suhtest loodusega, üksindusest ja vaikusest. Sel ühelt poolt äärmiselt isiklikul, kuid samas eksistentsiaalselt universaalsel teekonnal on oluline roll Arvo Pärdi muusikal. „Arvo Pärt ja tema muusika on selle projekti inspiratsioon ja nüüd see projekt jõuab koju,” sõna Kaupo Kikkas.

Spetsiaalselt keskuse saali kujundatud fotoinstallatsioon jääb avatuks kuni 16. maini.

Tunnustatud fotograaf Kaupo Kikkas on kaheksa aasta jooksul jäädvustanud Ameerika avaraid ja inimtühje loodusmaastikke oma rännakutel legendaarse fotograafi ja looduskaitsja Ansel Adamsi radadel Californiast ja Nevadast New Mexiconi. Adamsi radadel liikudes hakkas Kikkase peas selginema, kuidas võiks muusika välja näha – puuvõrades, liivas, kaljudes. Ta tajus sügavaid seoseid Arvo Pärdiga, ühe talle olulisema ja kallima heliloojaga, keda Kikkas on korduvalt portreteerinud.

Kaupo Kikkas: „Pärdi muusika paikneb tihti väljaspool ruumi. Temas on palju õhku, aga see tühjus on pingestatud.“

„Minu Ansel ei ole üksnes maastikud. See on lugu inimese suhtest loodusega. Inimtegevusest, mille tõttu elu Maal on muutumas võimatuks. Ja kuigi need pildid on apokalüptilise
hingusega, olen veendunud, et suures mängus loodus võidab, imelise muundujana tuleb välja sellest dramaatiliselt kulgevast lõppmängust. Need maastikud olid siin 500 miljonit aastat enne esimese inimese saabumist ning nad jäävad pärast viimasegi lahkumist. Inimkonna testamendi parimaks osaks võivad saada muistsete rahvaste kaljujoonised.“

Rännakul osalevad inimesed ühekaupa, sisenedes heli, hämaruse ja fotokunsti labürinti. Külastajad lubatakse saali viieminutiliste vahedega, mis tagab personaalse ja segamatu kogemuse. Erinevate meediumite segunemine koos üksindusega aitab inimesel kaugeneda tavapärasest näituse või kontserdikülastuse stereotüübist ning saavutada erilise meeleseisundi ja vastuvõtlikkuse.

Keskus on avatud K-P kell 12-18.

NB! Sissepääs ette ostetud piletiga. Müügil Fientas.

Hinnainfo

6/8/12€

Sündmused

Tähelepanu! 7. detsembril on keskus külastajatele suletud. Vabandame!

Pood