fbpx

Sündmused

Arvo Pärt – isegi kui ma kõik kaotan

Filmiõhtu

T 25. august 2015, 18:00

Toimumiskoht

Tallinna kino Sõprus

Sündmuse korraldaja

Arvo Pärdi keskus

Tutvustus

“Arvo Pärt – isegi kui ma kõik kaotan” (Arvo Pärt – even if I lose everything). Režissöör Dorian Supin. 90 min, Eesti, 2015.

„Isegi kui ma kõik kaotan…,“ on Arvo Pärt oma töövihikusse kirjutanud. Meie õnneks on Arvo Pärt palju aastaid päevikut pidanud, mida ta ise töövihikuteks nimetab. Nendesse töövihikutesse on ta kõrvuti tööga muusikaliste tekstide kallal kümnete aastate vältel üles kirjutanud oma mõtisklusi, kurvastusi, rõõme, leide, avastusi, muresid, üleelamisi – kõike seda, mida võib nimetada kunstniku siseeluks.
Meie filmis tõlgitseb Arvo Pärt neid vihikumärkmeid koos Immo Mihkelsoniga. See on kütkestav ja huvitav tegevus. Igast märkmest saab ajend mõtisklusteks, meenutusteks, avastusteks. Näeme inimest, kes oma teed otsib. Ja me mõistame, et see tee on ahtake.
Filmis on kasutatud palju niinimetatud koduvideoid. Arvo Pärt on heasüdamlik ja töökas, heatujuline ja hooliv inimene, helilooja, abikaasa, isa, vanaisa.
„Isegi kui ma kõik kaotan …,“ kirjutas Arvo Pärt ühte oma vihikutest. Millest ta räägib?
Kas see tähendab, et sellel „kõigel“ pole tema jaoks enam mingit väärtust?
Kas see tähendab, et leidub midagi hoopis muud, mingi aare, mille eest võib selle „kõige“ ära anda?
Mis aare see niisugune on?
Sellest meie film räägibki.

Dorian Supin

Filmis kõlab ka suurel hulgal Arvo Pärdi muusikat: „Te Deum”, „Virgencita”, „Lamentate”, „Salve Regina”, „Ukuaru valss”, „Kanon pokajanen”, „Festina lente”, „Fratres”, „Von Angesicht zu Angesicht”, „Silouan’s Song”, „Memme musi” ja „Littlemore Tractus”.

Film esilinastub T 25.08.15 kell 18.00 kinos Sõprus.

Sündmused

Uudiskiri