Sündmused

Bach ja Bartók

Kontsert

L 30. juuli 2022, 17.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Réka Szilvay (viiul, Soome), Amanda Ernesaks, Aino Yamaguchi, Triinu Piirsalu
Sibeliuse Muusikaakadeemia kammerorkester

Tutvustus

Sibeliuse Akadeemia professorist Réka Szilvayist on kujunenud üks soome tuntuimaid viiuldajaid, kes koduorkestrite kõrval on esinenud Londoni Filharmooniaorkestri, Birminghami ja Göteborgi Sümfoonikute, Peterburi Maria teatri orkestri, Kopenhaageni Fliharmoonikute, Austria Tonkünstler-orkestri ja Strasbourgi Filharmoonikute solistina dirigentide Jukka-Pekka Saraste, Valeri Gergievi, Leif Segerstami, Andrew Littoni, Sakari Oramo, Adam Fischeri, Osmo Vänskä, Neeme Järvi, Mikko Francki, Markus Stenzi, Juha Kangase ja Fabio Luisi dirigeerimisel. Sooloesinemised on teda viinud sellistesse maailma tuntuimatesse kontserdisaalidesse nagu New Yorgi Carnegie Hall, Viini Konzerthaus, Salzburgi Festspielhaus, Kölni Filharmoonia, Londoni Wigmore Hall, Amsterdami Concertgebouw, Pariisi Cité de la Musique ja Brüsseli Palais des Beaux-Arts.

​Helsingis sündinud Réka Szilvay alustas viiuliõpinguid juba 4-aastasena oma viiuldajast isa Géza Szilvay käe all. 12-aastasena järgnesid õpingud Sibeliuse Akadeemias prof. Tuomas Haapaneni ning 1992–1998 Viini Muusikaülikoolis prof. Gerhard Schulzi käe all. Viini Musikvereinist Sibeliuse viiulikontserdi solistina sai 1999. aastal alguse ka tema  rahvusvaheline karjäär.

Kontserdil astuvad solistidena üles Réka Szilvay ja tema õpilased Sibelius Akadeemiast, Amanda Ernesaks, Aino Yamaguchi ja Triinu Piirsalu.Kaastegev Sibeliuse Muusikaakadeemia üliõpilaste-õppejõudude kammerorkester

Kavas:

Bach. Soolosonaadid viiulile

Bartók. Duod kahele viiulile

Bach. Kontsert kahele viiulile ja orkestrile d-moll, BWV 1043

Sündmused

25. mail sulgeb keskus külastajatele uksed kell 15.00.

Pood