fbpx

Sündmused

LÜKKUB EDASI: Child of Tree

Kontsert

P 21. märts 2021, 17.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Vambola Krigul (löökpillid)
Kaastegev Tammo Sumera (elektroonika)

Sündmuse korraldaja

Arvo Pärdi Keskus

Tutvustus

UUS KUUPÄEV: 30. oktoober 2021

Aktiivselt nii solisti, kammermuusiku kui orkestrandina tegutsev löökpillimängija Vambola Krigul on oma doktorikontserdi kavva valinud neli nüüdismuusika autorit, kelle panust kaasaja muusikasse on raske ülehinnata ning kes panevad löökpillisolisti igaüks omal intrigeerival moel tõsise väljakutse ette. John Cage laseb mängijal opereerida vabaduse ja ranguse piirimail ning musitseerida ebatraditsioonilistel instrumentidel, nagu näiteks kaktus. Tōru Takemitsu teosele on omane julge improvisatsioonilisus, Toshio Hosokawale dünaamilised äärmused ning Kaija Saariaho seab solisti silmitsi kompleksse polürütmikaga. Ka kuulaja peab sarnaselt mängijaga oma vaimu valmis seadma, sest kontserdil võib kuulda helisid, mis ei kuulu kontsertide tavarepertuaari. Kava ühtne läbiv joon on heliloojate inspiratsioon idamaadest, eriti Jaapani temaatikast.

Kavas:

John Cage
– Child of Tree

Toru Takemitsu, arr Vambola Krigul
– Rain Tree

Toshio Hosokawa
– Sen VI

Kaija Saariaho
– Six Japanese Gardens

Hinnainfo

Piiratud kogus piletid 15€/25€/50€ müügil Fientas ja keskuse kassas alates 21. veebruarist, 2021.

Toetajapiletiga (50€) kaasneb giidiga ekskursioon majas pärast kontserti. Giid ootab teid pärast kontserdi lõppu infolaua juures.

NB! Palume haigena kontserti mitte külastada. Kui tunnete ennast tõbisena, siis kirjutage meile hiljemalt üks tund enne kontserdi algust (info@arvopart.ee) ja tagastame teile piletiraha.

Sündmused

Uudiskiri