fbpx

Sündmused

Christopher Nupen – muusika läbi objektiivi

Film

L 28. oktoober 2023, 17:00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Dokumentaalfilm
Režissöör Matthew Percival
Tootja Allegro Films, 2021

Tutvustus

Oktoobrikuu filmiõhtu Arvo Pärdi Keskuses toob vaatajateni kokkuvõtte maailma ühe nimekaima muusikadokumentalisti Christopher Nupeni elutööst. Kirgliku ja muusikat sügavuti tunnetava loojana oli Nupenil lähedane kontakt oma ajastu säravaimate tähtedega, kelle kujunemisteed ta jäädvustas. Eriti unikaalseks peetakse materjale varalahkunud briti tšellistist Jacqueline du Pré’st ja tema sõpruskonnast. Lisaks oma kaasaegsetele on Nupen portreteerinud mitmeid klassikuid nagu Sibelius, Schubert, Paganini, Tšaikovski jt. Tema pärandisse kuulub üle 75 linateose ja mitmeid tema filmide DVD-sid on hinnatud aasta parima tiitliga.

Dokumentaalfilmis „Muusika läbi objektiivi“ ühinevad Nupeni mõtisklustega muusikast ja heliloomingust, aga ka selle ilu kinnipüüdmisest ja kajastamisest televisioonis Daniel Barenboim, Vladimir Ashkenazy, Daniil Trifonov, John Williams, Jevgeni Kissin, Pinchas Zukerman jt.

Filmi juhatab sisse Arvo Pärdi Keskuse muusikafilmide programmi kuraator Heidi Pruuli.

 

„Christopher Nupen – muusika läbi objektiivi“ / “Christopher Nupen – Listening Through the Lens”
Režissöör Matthew PercivalPikkus 90 minTootja Allegro FilmsSuurbritannia 2021

Keel: inglise
Subtiitrid: eesti

Filmi treiler: https://www.youtube.com/watch?v=14ol8fi8Q4g

 

Sündmused

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri