fbpx

Sündmused

Diagrammid. Plaadiesitluskontsert

Kontsert

L 11. november 2023, 17.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Tähe-Lee Liiv (klaver)

Tutvustus

CD: Diagrammid. Kogu Arvo Pärdi klaverilooming. Tähe-Lee Liiv (klaver)
Plaadiesitluskontsert 

Kavas: Arvo Pärt, Johann Sebastian Bach, Heino Eller jt.

Silmapaistval noorel pianistil Tähe-Lee Liivil on käesoleval sügisel ilmumas debüütalbum Arvo Pärdi kogu klaverimuusikaga. Plaadi annab välja Estonian Record Productions (ERP). Albumile on salvestatud nii Arvo Pärdi varajased klaveriteosed, mis valmisid tudengipäevil: sonatiinid, partiita, „Neli lihtsat tantsu”; küpsemas eas loodud dodekafoonilise helikeelega katsetav „Diagrammid”; filmi- ja teatrimuusikana valminud „Ukuaru valss” ja „Memme musi” ning hilisemad tintinnabuli-stiilis klaveripalad „Aliinale”, „Variatsioonid Ariinuška tervekssaamise puhul” ja „Anna-Mariale”. Peale sooloteoste on plaadistatud ka kaks tintinnabuli-stiilis teost klaveriduole: „Pari intervallo” ja „Hümn suurele linnale”. Duodes on kaastegev Marrit Gerretz-Traksmann, üks tunnustatumaid Pärdi muusika interpreete Eestis. Tähe-Lee plaadil on esimest korda maailmas koos kõik Pärdi olemasolevad sooloklaveriteosed, aga ka kõik olemasolevad duoklaveriteosed.
Tähe-Lee Liiv: „Olen väga tänulik koostöö eest Pärdi muusikasse süvenemisel Arvo ja Nora Pärdile ja Pärdi keskusele.”
Tähe-Lee lapsepõlve lemmikteos oli Pärdi „Liblikad” tsüklist „Neli lihtsat tantsu”, sellele esmasele kokkupuutele järgnesid kontserdid Pärdi muusikaga Laulasmaal Arvo Pärdi Keskuses, sarjades „Heli ja keel” ning „Võim ja vaim – Arvo Pärt ja ENSV” (selle salvestas ka ETV) jt.

Plaadiesitluskontserdil kõlab Arvo Pärdi muusika kõrval ka Johann Sebastian Bachi, Heino Elleri jt klaverilooming.

Tähe-Lee Liiv (2003) on noor eesti pianist, kes on saavutanud märkimisväärset edu nii kodumaal kui väljaspool Eestit. Ta esineb regulaarselt solisti ja kammermuusikuna ning on soleerinud mitme olulise orkestri ees. Tähe-Lee suurimateks saavutusteks on Eesti pianistide konkursi võit (2019) ning ETV telekonkursi „Klassikatähed” võit (2020), olles mõlemal juhul ka noorim osaleja – 16-aastane. Peale selle on ta võitnud olulisi auhindu mitmel rahvusvahelisel konkursil.

Lähemalt: Tähe-Lee Liiv

Sündmused

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri