fbpx

Sündmused

Friede auf Erden!

Kontsert

P 1. detsember 2024, 17.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Arnold Schönbergi koor (Austria)
Dirigent Erwin Ortner

Tutvustus

2024. aasta sügisel tähistame kahe olulise Austria helilooja, Arnold Schönbergi 150. ja Anton Bruckneri 200. sünniaastapäeva erakordse kontserdiga, mil Eestis astub esimest korda üles Arnold Schönbergi koor Viinist. 1972. aastal kunstilise juhi Erwin Ortneri asutatud Arnold Schönbergi koor on üks mitmekülgsemaid ja nõutumaid vokaalkollektiive Austrias. Nende repertuaar ulatub barokkmuusikast tänapäevani rõhuasetusega nüüdisaegsetel teostel. Erilist tähelepanu pööratakse nii a cappella koorimuusikale kui ka mastaapsetele vokaalinstrumentaalteostele. Koor on kaastegev olnud märkimisväärsetes lavastustes nagu Schuberti „Fierrabras“ (dir Claudio Abbado, lav Ruth Berghaus, 1988, Wiener Festwochen), Janáceki „Surnute majast“ (dir Pierre Boulez, lav Patrice Chéreau, 2007, Wiener Festwochen) ja Britteni ooper „Peter Grimes“ (dir Cornelius Meister, lav Christof Loy, Theater an der Wien), millega pälviti 2016. aastal ka rahvusvaheline ooperiauhind (International Opera Award) uue lavastuse kategoorias. Aastal 2017 nimetati Arnold Schönbergi koor Londonis rahvusvaheliste ooperiauhindade galal aasta ooperikooriks.

Arnold Schönbergi kooril on olnud isiklikke kokkupuuteid Arvo Pärdiga ja helilooja on neile pühendanud ka oma segakooriteose „Kleine Litanei“, mis valmis 2015. aasta oktoobris Wien Museumi tellimusel Virgilkapelle ehk püha Virgiliuse kabeli taasavamise puhul. Pidulikul avaõhtul 10. detsembril 2015. aastal kõlas teos Arnold Schönbergi koori ja dirigent Erwin Ortneri esituses.

 

Kavas:

J. S. Bach
– Komm, Jesu, komm
– Jesu, meine Freude

F. Mendelssohn Bartholdy
– Warum toben die Heiden

A. Bruckner
– Os justi
– Christus factus est
– Ave Maria

A. Schönberg
– Friede auf Erden

A. Pärt
– Kleine Litanei

Sündmused

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri