fbpx

Sündmused

Gidon Kremer. Oma hääle leidmine

Film

L 3. juuli 2021, 17.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Tutvustus

“Gidon Kremer. Oma hääle leidmine” (Gidon Kremer – Finding Your Own Voice)

Režissöör Paul Smaczny
Saksamaa, 2018, 58′

 

Kaasaja üks köitvamaid loovisiksusi, Lätist pärit viiuldaja Gidon Kremer on tänapäeva muusikamaailmas erandlik nähtus. Ta on kunstnik, kes ei vaja oma tuntuse kindlustamiseks turundustrikke, vaid käib valitud teed, otsides muusika ilusse ja sügavustesse peidetud tõde ning tehes seda haruldase empaatia ja vastutustundega. “Minu peamine eesmärk on teenida heliloojat“, ütleb Kremer. „Ma tahan tunded valla päästa. Tahan olla vahendaja, panna muusika elama, teha nii, et seda oleks tunda, et see tungiks igaühe hinge, kes seda kuulab“.

Muusikadokumentaal „Gidon Kremer. Oma hääle leidmine“ on mõtlik ja diskreetne portree suurest muusikust ja intellektuaalist, tema loomingulistest põhimõtetetest ja missioonist.

Filmi autor Paul Smaczny jälgib Gidon Kremeri tegemisi aasta jooksul (2017) – Kremerata Balticaga Pariisis ja Riias ning sooloartistina Moskvas ja Tokyos, salvestades proove ja esinemisi ning vahendades mälupilte Kremerile armsatest paikadest. Kremer meenutab oma elu olulisi pöördepunkte, mis on mõjutanud tema kujunemist ning jagab muusika sügavama tunnetamise kogemust.

„Muusika on emotsioon, mida jagame elukogemuste, tunnete ja avastuste toel. Tunnen vajadust edasi anda kogemusi, kõike, mis mind inspireerib. Kõik, mida annad, jääb alles. Midagi ei tohi endale jätta, sest siis see sureb,“ ütleb Gidon Kremer.

Filmis osalevad Kremerata Baltica, Giedre Dirvanauskaite, Tatjana Grindenko, Olesya Petrova, Vladimir Jurovski ja Venemaa Riiklik Akadeemiline Svetlanovi-nimeline orkester jt. samuti Arvo Pärt, keda seob Gidon Kremeriga eluaegne loominguline sõprus ja hingesugulus.

Vaata ka Accentus Music

 

 

Hinnainfo

Sissepääs keskuse piletiga (6€/4€).

Sündmused

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri