fbpx

Sündmused

Ikoon kui vaade igavestele asjadele

Loeng

P 12. märts 2023, 15.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Diakon Nikita Andrejev

Tutvustus

Läbi „usu silmade“ näeme ikooni, selle sümboolset, samas realistlikku iseloomu kui peaaegu täiuslikku vahendit kristluse olemuse väljendamiseks. See on kunst, mis kujutab maiseid vorme, aga toob esile nähtamatu vaimu taevase reaalsuse. See on kunst, mis saab alguse ajalooliste sündmuste ja isikute jäädvustamisest ning avab vaate evangeeliumis kuulutatud igavikule.

Loengus keskendutakse slaidide abil traditsioonilise Bütsantsi ikoonikunsti ainulaadsetele omadustele, meetoditele ja eesmärkidele, tuues välja ikooni sümboolse olemuse selguse. Iidset ikoonikunsti käsitletakse ka lääne maalikunsti ajastute valguses.

Diakon Nikita Andrejev on ikoonikunstnik, kes alustas ikoonide maalimist varases nooruses oma isa käe all. Ta on õppinud antiigiteadust ja teoloogiat Yale’i Ülikoolis, Püha Sergiuse Instituudis Pariisis ja Püha Vladimiri Seminaris New Yorgis. Ikoonikunstikooli Prosopon (USA) asutajana juhib ta ikoonimaaliateljeed Tallinnas ja juhendab kursusi kõikjal Euroopas. Tema käe all on valminud ka Arvo Pärdi Keskuse kabeli seinamaalingud.

Loeng on inglise keeles sünkroontõlkega eesti keelde. Ootame kõiki huvilisi kaasa mõtlema!

Hinnainfo

Sissepääs keskuse piletiga (8/5 EUR). Soovitame pileti Fientast ette osta!

Sündmused

Uudiskiri