fbpx

Sündmused

Järvi Sessions – AUFTAKT. Muusika kui valgustaja

kontsert-vestlus

P 2. oktoober 2022, 17.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Neeme Järvi
Kristjan Järvi
keelpillikvartett Prezioso

Tutvustus

NB! Kõik piletid on välja müüdud, kuid sündmust saab vaadata otseülekandes kanalil stream.arvopart.ee (veebpilet 5 EUR).

2. oktoobril saavad Arvo Pärdi Keskuses avalöögi loomingulised kohtumised „Järvi Sessions“, mille käigus jagavad rahvusvaheliselt tunnustatud dirigendid Neeme ja Kristjan Järvi oma kogemusi dirigeerimise, loomingu ja juhtimise vallas.

Sündmuste sarja avab dirigentide Neeme ja Kristjan Järvi kontsert-vestlus „Muusika kui valgustaja“ koos keelpillikvartetiga Prezioso. Jutuajamise teemad on dirigeerimine, inimeste juhtimine ja ühendamine, loomingulise potentsiaali avaldumiseks vajamineva keskkonna loomine. Loomulikult kõneldakse ka muusikast kui neid teemasid ühendavast jõust ja allikast.

Neeme Järvi: „Dirigeerimine ei ole üksnes partituuri tundmine ja tõlgendamine, vaid see on ka loo rääkimine oma emotsioonide ja muusika kaudu. See ongi looming, ongi elu.“

Kristjan Järvi: „Muusika suudab käivitada alateadliku mehhanismi, milles peituvad kõik vastused.“

Muusikateostest tulevad esitusele Heino Elleri „Kodumaine viis“, Arvo Pärdi „Da pacem Domine“ keelpillikvartetile (2006) ja Jaan Räätsa kontsert kammerorkestrile nr 1 op. 16 (Räätsa õpilase Mihkel Keremi seades). Üles astub keelpillikvartett Prezioso koosseisus Hanna-Liis Nahkur (viiul), Mari-Katrina Suss (viiul), Helena Altmanis (vioola) ja Andreas Lend (tšello).

Dirigentide Neeme ja Kristjan Järvi, Arvo Pärdi Keskuse ning Viimsi Artiumi koostöös sündivad loomingulised kohtumised „Järvi Sessions“ ühendavad endas professionaalseid dirigeerimise ja juhtimise meistriklasse, kontserte ning inspireerivaid vestlusi muusikute, heliloojate, teadlaste, arhitektide ja ettevõtjatega.

Meistrikursustele on oodatud professionaalsed muusikud ja dirigendid nii Eestist kui ka välismaalt, samuti muusikaõpilased. Vabakuulajatena saavad osaleda ka teiste eluvaldkondade esindajad nii kultuuri-, IT-, ettevõtlus- kui ka muudest sektoritest. Vestlused ja kontserdid on avatud kõigile huvilisele.

Pärast sarja avasündmust Arvo Pärdi Keskuses võtab novembris järje üle Viimsi kultuuri- ja hariduskeskus Artium.

Sündmused

Tähelepanu! 24. veebruaril on keskus suletud. Ilusat vabariigi aastapäeva!

Uudiskiri