fbpx

Sündmused

JÄRVI SESSIONS vol 3 – Intuitsioon vs intellekt

Vestlus

P 28. mai 2023, 17.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Kristjan Järvi
Tom Tykwer
Michael Pärt

Tutvustus

Loominguliste kohtumiste sari “Järvi Sessions” jätkub 28. mail Arvo Pärdi Keskuses aruteluga hariduse ja loovuse vastasmõjust. Dirigent Kristjan Järvi seekordsed vestluspartnerid on filmimuusika toimetaja ja Arvo Pärdi Keskuse nõukogu esimees Michael Pärt ning Saksa filmirežissöör Tom Tykwer (videosilla vahendusel). Vestlus keerleb loomingu ümber – kuidas leida klassikalise hariduse ning ajastu moevoolude keskel oma isikupära ja jääda sellele kindlaks? Millest vestluspartnerid ise on oma loomingus õppinud? Kas ja mida oleks üle võtta loodusrahvaste hõimkondlikust eluviisist?

Kristjan Järvi: „Kõige olulisem on oma hääle leidmine ja sisetunde usaldamine, sellele truuks jäämine“.

Michael Pärt: „Iga inimene sünnib avatud loomingulise meelega, kuid ometi õpime me kõik mingit ametit ja väljume süsteemist kvalifitseeritud loojatena. Me oleme “omandanud” käsitööoskused, kuid sageli ohverdades sügavama intuitsiooni, mis on sama õrn kui inimese hing.“

NB! Vestlus on inglise keeles.

2022. aasta oktoobris dirigentide Neeme ja Kristjan Järvi, Arvo Pärdi Keskuse ning Viimsi Artiumi koostöös sündinud loomingulised kohtumised „Järvi Sessions“ ühendavad endas juhtimise ja dirigeerimise meistriklasse, kontserte ning inspireerivaid vestlusi muusikute, heliloojate, filmivaldkonna esindajate, arhitektide, teadlaste ja ettevõtjatega.

Meistrikursustele on oodatud professionaalsed muusikud ja dirigendid nii Eestist kui ka välismaalt, samuti muusikaõpilased. Vabakuulajatena saavad osaleda ka teiste eluvaldkondade esindajad nii kultuuri-, IT-, ettevõtlus- kui ka muudest sektoritest. Vestlused ja kontserdid on avatud kõigile huvilisele.

Sündmuse otseülekanne kanalil stream.arvopart.ee. (Striimi hind 5 EUR).

 

Hinnainfo

25/15 EUR

Sündmused

Uudiskiri