fbpx

Sündmused

Keeltekosmos

Kontsert

L 17. august 2024, 17:00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Paulina Andrejeva (kromaatiline kannel)
Miia Polding (kromaatiline kannel)

Tutvustus

Paulina ja Miia sõprus sai alguse aastal 2017. Idee luua kandleduo sündis mõned aastad hiljem, kui mõlemad asusid õppima Georg Otsa nimelisse Tallinna Muusikakooli (2020). Kannel on nende jaoks väga eriline ja südamelähedane pill, olles samaaegselt midagi väga vana, aga ka uut. Kandle kui instrumendi edasiarendamine kestab siiani ja paljud võtted on veel avastamata.

Duo Paulina&Miia repertuaar koosneb klassikalisest ja nüüdismuusikast, samuti esitavad nad omaloomingut, lähteallikaks erinevate maade rahvaviisid. Eelmine, 2023. aasta oli duo jaoks väga edukas, nad saavutasid mitmeid auhindu nagu Tallinna talent, Aasta kandleõpilase tiitel (Eesti Kandleliit), I koht konkursil „Art-Dominanta” (Ukraina) ja I koht 7. rahvusvahelisel Kazimieras Biliūnas rahvapillide festival-konkursil (Leedu).

Oma koosmusitseerimist kirjeldavad Paulina ja Miia kui midagi spirituaalset ja kosmilist, sellest lähtuvalt on kokku pandud ka augustikuus toimuva kontserdi kava „Keeltekosmos”, mille raames kõlab René Eespere, Urmas Sisaski, Philip Glassi jt looming.

 

 

Sündmused

Uudiskiri