fbpx

Sündmused

Klubi

Filmiõhtu

N 27. august 2015, 18:00

Toimumiskoht

Sõpruse kinos (Vana-Posti 8)

Sündmuse korraldaja

Arvo Pärdi keskus

Tutvustus

“Klubi” (El Club). Režissöör Pablo Larrain. 98 min, Tšiili, 2015.

Tšiillane Pablo Larrain, kelle filmid pälvivad aina suuremat tähelepanu, on üks tugevamaid nimesid Ladina-Ameerika kinotaevas. Tema eelmine lavastus oli meilgi edukalt kinodes jooksnud võimas ajalooline film „No”, mis tegeles Tšiili autoritaarse ajaloo mälestuste ületamisega. Tänavu Berlinalel linastunud ning Hõbekaru pälvinud „Klubi” on kraad kangem ja ilmselt vähem peavoolu vaatajale mõeldud kunstiteos. Ühest küljest on see ju minimalistlik näitlejakeskne kammerdraama, teisalt kohati hingekriipivalt suureks paisuv audiovisuaalteos, mille paljud sugestiivsed stseenid võivad jääda pikalt kummitama. See on rahuliku sügisese kuurortlinna uimases õhkkonnas lahtirulluv põnevik, mille allhoovuseks on samuti minevikupärand.

Seekord muugib Larrain nimelt otse katoliku kiriku preestrite patuse varjuelu teemat, tehes seda kord hella humoorika empaatiaga, kord häiriva graafilise aususega. Larrain valdab erinevaid meeleoluregistreid ning tema audiovisuaalne jutustamisoskus on kadestamisväärselt täpne ja leidlik.

Kogu filmile annab kummaliselt ärevusttekitava algusnoodi pikk lõik „Fratresest”, mis kordub filmi arenedes veel kolmes erinevas versioonis, ning Pärdi heliloomingut kasutatakse ka filmi valulistes kulminatsiooniepisoodides, kus peaaegu tervikliku esitusena kõlab teos „Cantus Benjamin Britteni mälestuseks”.

Film linastub N 27.08.2015 kell 18.00 kinos Sõprus koos Riho Undi nukufilmiga “Isand” (18′).

Sündmused

Uudiskiri