fbpx

Sündmused

Kontsert õpilastele: keskaja ja renessansi pühademuusika

Kontsert

E 16. detsember 2019, 16.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Kiili vanamuusikaansambel
Heili Meibaumi juhendamisel
Ingrit Malleus (sopran)
Tõnis Kaumann (bariton)
Marten Meibaum (bass)

Tutvustus

Kavas 13.-16 saj euroopa muusika: Libre Vermell, Cantigas de Santa Maria, Praetorius, Scheidt, Dowland, Holborne jt. Kontsert kuulub sarja „Elav muusikaajalugu – keskaeg ja renessanss“.

Vaheldusrikas ja rohkete kommentaaridega varustatud kontsert viib kuulajad ajarännakule seitsme sajandi tagustele palverännakuradadele, kuninglikesse õukondadesse ja armunute unelmaisse. Laval on 14-liikmeline nooruslik ja ajastule sobilikes kostüümides seltskond. Ka publik saab tegevusse kaasa haaratud.

Advendiajale kohaselt pöörame erilist rõhku jõuluteemale. Kuna kava on teatraalne ja värvikas, siis sobib see huvi korral ka nooremale kooliastmele, kuigi on mõeldud eelkõige põhikooli- ja gümnaasiumiõpilastele, kellel need ajastud on õppekavas.  Toimub plaadiloos ja kaasa saab küsimustiku, mille alusel hiljem kuuldu üle arutleda, arvustus või jutuke kirjutada.

Kiili vanamuusikaansambel on alates 2003. aastast andnud üle 500 kontserdi, sh USAs, Kanadas, Soomes, Rootsis, Iirimaal, Inglismaal ja Hispaanias, ning andnud välja kolm CD-plaati. Ansambli eripäraks on suurepärane koostöö eri vanuses muusikute vahel, alates Kiili Kunstide Kooli ja Tallinna Muusikakeskkooli õpilastest kuni Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilasteni. Pidevalt tehakse koostööd professionaalsete lauljatega, viimastel aastatel on ansambli põhisolist olnud Tõnis Kaumann.

Hinnainfo

5 eurot õpilane, üks õpetaja tasuta.

Kontsert on mõeldud koolidele. Palun registreerige oma osalemine aadressil info@arvopart.ee.
NB! Kohtade arv on piiratud!

Sündmused

Uudiskiri