fbpx

Sündmused

Kvartett aegade lõpust

Kontsert

P 26. juuli 2020, 17.00

Esinejad

Matthew Hunt (klarnet, Suurbritannia)
Tim Crawford (viiul, Suurbritannia)
Marcel Johannes Kits (tšello)
Sophia Rahman (klaver, Suurbritannia)

Tutvustus

Seoses käesoleva aasta alguses alanud kriisiga tõi Arvo Pärt välja mõtte: “Mis tahes tõsine olukord paneb kunstnikke liikuma lähemale olulisele, olemuslikule.”

Sama on ka publikuga.

Olivier Messiaen kirjutas teose “Kvartett aegade lõpust” Saksamaal Görlitzi koonduslaagris Stalag VIII-A ja selle esmaettekanne toimus sealsamas õues vihma käes 15. jaanuaril 1941. aastal. Messiaen on hiljem meenutanud: “Kunagi varem polnud minu muusikat kuulatud nii suure keskendumise, tähelepanu ja mõistmisega”.

Väljapaistev klarnetist Matthew Hunt, kes on Eesti publikule tuttav paljudelt varasematelt ülesastumistelt Pärnu Muusikafestivalidel, suurepärased noored muusikud Tim Crawford viiulil ja Marcel Johannes Kits tšellol ühendavad jõud armastatud Briti pianisti Sophia Rahmaniga, et kanda see tähelepanuväärne teos taas ette praegustel uutel keerulistel aegadel, ent palju rahulikumas keskkonnas Laulasmaal.

Hinnainfo

Sissepääs keskuse piletiga. NB: kohtade arv on piiratud, saali lubatakse kuni 75 kuulajat. Soovi korral palume kohad reserveerida aadressil info@arvopart.ee või telefonil 33 53 000.

Sündmused

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri