fbpx

Sündmused

Laineid tehes: kinoheli kunst

Film

T 26. november 2019, 18.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Muusikateemalise filmi erilinastus, mis leiab aset PÖFFi filmitööstuse kohtumise Industry@Tallinn & Baltic Event raames.

Tutvustus

Kriitikute kiidusõnu pälvinud ja auhindadega pärjatud muusikadokumentaal „Laineid tehes: kinoheli kunst“ viib meid kinomaailma telgitagustesse, et paljastada, millist varjatud võimu omab kinos heli. Film tutvustab mitmeid n-ö õiglase tähelepanuta jäänud kangelasi, kes filmile just nimelt heli loovad ja seda toimetavad. Kuuleme ka huvitavaid seiku filmitööstuse legendaarsetelt režissööridelt, kellega muusikatoimetajad igapäevaselt koostööd teevad.

Läbi eri filmiklippide, intervjuude ja arhiivimaterjalide, ning õpetlike, aga samas ka nostalgiliste Hollywoodi suurimate kassahittide näidete varal püüab film edasi anda ajalugu, heli mõju ja selle unikaalset loomisprotsessi kui üht olulist kunstivormi, mis filmivaatajale pigem märkamatuks jääb.

Oma kogemusi jagavad mitmed tuntud filmitegijad nagu George Lucas, Steven Spielberg, Barbra Streisand, Robert Redford, David Lynch, Ang Lee, Sofia Coppola ja Ryan Coogler, kes räägivad, kui olulist rolli täidavad muusikatoimetajad parimate filmide loomisel.

Sündmused

Uudiskiri