Sündmused

Lisakontsert: Fratres

Kontsert

P 6. oktoober 2019, 17.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Ansambel Hortus Musicus
Dirigent Andres Mustonen

Tutvustus

5. ja 6. oktoobril tähistab Arvo Pärdi Keskus avamise esimest aastapäeva. Kontserdil „Fratres“ (lad „vennad“) esineb vanamuusikaansambel Hortus Musicus, kes juba üle 40 aasta koos tegutsedes on moodustanud omamoodi vennaskonna.

Ansamblil on tavaks luua sildu vana- ja nüüdismuusika vahele ja nii ka seekordsel kontserdil kõlab kõrvuti muusika, mille loomise vahele jääb sadu aastaid.

Kontserdil elustuvad ajaloolised hetked 1970. aastate teisest poolest, kui Hortus Musicuse esituses jõudsid esimest korda kuulajate kõrvu Arvo Pärdi vastleiutatud tintinnabuli-stiilis teosed. Kontserdil kõlavad teosed „Arbos“, „Fratres“, „An den Wassern zu Babel saßen wir und weinten“ ja „Da pacem Domine“ vanamuusika instrumentidega.

Pärdi kaasaegsetest on kavas Gia Kancheli, Valentin Silvestrovi ning Tõnis Kaumanni looming, kaugematest aegadest katkend Tournai missast, mis on teadaolevalt esimene kirjalikult säilinud ordinarium-missa ning Claudio Monteverdi „Salve Regina“, aga ka juudi sünagoogi laulud.

Hinnainfo

Piletid 15–25€ saadaval Piletilevis ja kohapeal, istekohad on vabad.

Toetajapiletiga 50€ kaasneb istekoht broneeritud reas saali keskel ning giidiga ekskursioon kogu majas pärast kontserdi lõppu.

Sündmused

22. septembril suletakse keskus kell 15.00. Torni on võimalik külastada kuni 2. oktoobrini!

Pood