fbpx

Sündmused

Meeleheitekuristik ja tassike teed: püha Sofroni ja vaimuliku elu poolused

Loeng

L 13. aprill 2024, 15.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Peter Bouteneff

Tutvustus

Athose püha Siluan on tuntud oma ütlusega „Hoia oma meel põrgus, aga ära kaota lootust“. Tema õpilane püha Sofroni andis neile sõnadele uue nüansi, öeldes: „Seisa kuristiku serval, ja kui tunned, et enam ei jaksa, astu sammuke tagasi ja võta tassike teed.“ Need katsumust väljendavad sõnad suunavad tähelepanu kohtumispunktile meie siseelu ja jumaliku vahel: milline on kannatuse ja lohutuse, kaotuse ja lootuse, pimeduse ja valguse suhe? Nende saladuste tundmaõppimisel võib ühe teatud Eesti helilooja muusika aidata meie taipamisele kaasa.

Peter Bouteneff peab kursusi teoloogia, vaimsuse ja kaunite kunstide teemal Püha Vladimiri Õigeusu Teoloogia Seminaris, kus ta on süstemaatilise teoloogia professor ja Sakraalkunsti Instituudi asutaja. Tema kiindumus Arvo Pärdi muusika vastu sai tõukeks Arvo Pärdi Projektile, mis on kasvanud suurejooneliseks ettevõtmiseks kõrgetasemeliste kontsertide, konverentside ja publikatsioonidega. Peter Bouteneff on kirjutanud mitu raamatut, sealhulgas „Arvo Pärt: Out of Silence“, mis on tõlgitud ka eesti keelde.

Loeng on inglise keeles sünkroontõlkega eesti keelde.

 

Transfeer Tallinn – Arvo Pärdi Keskus – Tallinn

Kel ei ole võimalik tulla keskusesse isikliku sõiduauto või ühistranspordiga, siis pakume võimalust kasutada transfeeri Tallinnast Laulasmaale. Sõiduk väljub kell 14 Tallinnast Haabersti Cirkle K parklast (Paldiski mnt 106) ning jõuab Arvo Pärdi Keskusesse 25 minutit enne sündmuse algust. Tagasisõit algab keskuse parklast 15 minutit pärast loengu lõppu ning viib Teid esialgsesse kogunemispaika.

Edasi-tagasisõidu hind on 15 € inimese kohta. Müük lõpeb 24 h enne sündmuse algust. Pileti saab osta Fientast sündmuse piletite alt. (Transfeeripilet ei sisalda loengupiletit.)

Hinnainfo

Sissepääs keskuse piletiga, muuseumikaardiga tasuta. Soovitame pileti ette osta.

Sündmused

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri