fbpx

Sündmused

Musica Serena. Pēteris Vasks

Film

L 28. mai 2022, 16.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Tutvustus

Muusikadokumentaal Läti üleilmselt tunnustatud heliloojast Pēteris Vasksist valmis 2016. aastal tema 70. sünnipäevaks. Vasks on ka praegu kõrgvormis, komponeerides tegusalt ja jälgides oma teoste ettekandeid kogu maailmas. Filmi keskseks liiniks on orkestriteose „Musica Serena“ loomine ja esiettekanne Juha Kangase juhatusel Soomes. Teos ongi pühendatud Kangasele, kellega Vasksi seob pikaajaline muusikaline koostöö. Hiljuti kõlas see heliteos Juha Kangase ja Tallinna Kammerorkestri esitusel Tallinnas – ja mõistagi oli saalis ka maestro ise. Ta armastab Eestit kogu südamest ja tal on siin palju sõpru.

„Helilooja jagab oma rõõmu, armastust ja emotsioone võimaluse üle saavutada harmooniat vähemalt muusikaski,“ ütleb Pēteris Vasks. Tundlik ja lüüriline portree avab vaatajaile Vasksi loomingu inspiratsiooniallikad ja mõjutajad, milleks on imeline Läti loodus, tema lapsepõlv nõukogude ajal pastori peres ja lõputu elurõõm igast hetkest.

Pärast linastust toimub vestlus helilooja Pēteris Vasksiga. Kohal viibivad ka režissöör Kristīne Želve ja produtsent Ieva Rozentale.

Režissöör Kristine Želve
Produtsent Ieva Rozentale
Tootja Läti TV 2016
pikkus 55 min

Hinnainfo

Piletid 8€/6€/10€ müügil keskuse kassas ja Fientas.

Sündmused

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri